PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Les Deboucheurs"

Niedziela, 29 października 2017 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Les Deboucheurs"29 października 2017 po mszy o godz. 18:00 zapraszamy na koncert zespołu „Les Deboucheurs". Muzycy, którzy grają razem od kilku lat i tak samo długo koncertują w całej Polsce, stworzyli jedyny w swoim rodzaju projekt i po raz pierwszy upublicznią go na Podhalu. Muzyka francuska w interpretacji podhalańsko – jazzowej to niezwykłość. Tego chyba jeszcze nie było. OO. Jezuici z Górki. Zespół „Les Deboucheurs" powstał na styku odmiennych światów, w krainie krzyżujących się idei, uczuć i myśli.


Artyści, niesieni wiatrem dźwięków, ruszają w podróż tropem najpiękniejszych kwiatów muzyki etnicznej i klasycznej, doprawiając elegancję francuskich walców porywczością tang Astora Piazzoli, a ekspresyjną fantazję stylu gypsy osładzając delikatnością ballad jazzowych. Tak oto zespół „Les Deboucheurs” pragnie zaskakiwać w swym repertuarze bukietem różnych, niekiedy sprzecznych emocji, zlewających się w jedną, piękną i spójną całość, fascynującą jak opowieść wyszeptana przed laty przez dziadka do snu.

Jakub Hubicki – Student Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Wcześniej studiował na Wydziale Instrumentalistyki Klasycznej w Katowicach oraz Filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Koncertuje od 2011 roku, zadebiutował w Teatrze Witkacego w Zakopanem, gdzie był współtwórcą oraz wykonawcą muzyki do spektaklu „In Limbo”, wystawianym w 2011 i 2012 roku. Zaczął wówczas współpracować z zespołami Meeow, Zwyk, Son in Love i ChuChu. Obecnie gra w dwóch zespołach, Harmony Trejo i Paradigmat oraz koncertuje z Adą Szulc i zespołem Zwyk.

Dominik Pietraszek – Skrzypek i Puzonista w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Dominika Bieńczyckiego oraz Marka Michalaka. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole im F. Chopina w Nowym Targu. Pomimo „klasycznego rygoru” interesował się muzyką folklorystyczną, która świetnie uzupełniała brak improwizacji w szkole. Z zespołem Regionalnym „Zielony Jawor” koncertował i chłonął kulturę folkową Polski, Słowacji, Węgier, Litwy, Czech, czy Chorwacji, co nie pozostaje bez wpływu na styl jego improwizacji.

Szymon Kozikowski – Ceniony krakowski Gitarzysta jazzowy studiujący na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Piotra Domagały. W swojej karierze akompaniował wielu wokalistom, a stylistyki muzyczne w jakich się swobodnie porusza sięgają od rocka, przez poezję śpiewaną, swing, blues, jazz, pop i muzykę klezmerską. Naukę rozpoczął w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Krzysztofa Bolka.

Kacper Baca – Swą przygodę z instrumentem rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Żywcu, w klasie kontrabasu Macieja Spychały, gdzie już od najmłodszych lat miał kontakt nie tylko z muzyką klasyczną, ale i z ludźmi głęboko zakorzenionymi w dźwiękach etnicznych. Owocuje to świetną zdolnością improwizacji oraz unikalnym charakterem brzmienia. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Marka Kalinowskiego i ceniony muzyk grający w różnych zespołach klezmerskich na Krakowskim Kazimierzu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.