PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

"Kino, Którego Szukasz"

Czwartek, 15 marca 2018 r.
Autor: Maciej Stasiński

"Kino, Którego Szukasz"Borg/ McEnroe. Między odwagą a szaleństwem. Kino, Którego Szukasz. Historia turnieju życia najwybitniejszych tenisistów wszechczasów. 15 marca, godz. 19:00 Kino Sokół. Bilety 12 zł / dolne rzędy, 15 zł / górne rzędy. 1 godz. 40 minut. Reżyseria: Janus Metz. Gatunek: dramat sportowy. Produkcja: Dania, Finlandia, Szwecja. Premiera: 2017. Nagrody: 3 nagrody i 10 nominacji.


TO NIE JEST FILM WYŁĄCZNIE DLA FANÓW TENISA. 

Różniło ich niemal wszystko, ale pod wieloma względami byli bardzo podobni: Björn Borg i John McEnroe to dwa skrajne przykłady urodzonych zwycięzców. Finał Wimbledonu z 1980 roku z ich udziałem to gotowy scenariusz na genialny thriller sportowy, lecz potyczka gigantów tenisa może mieć także o wiele głębszą wymowę. Sportowi bożyszcza to przecież też ludzie, którzy nawet na szczycie muszą zmagać się nie tylko z problemami natury sportowej, co czyni film Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem doskonałym dramatem psychologicznym.Choć większość filmu Janusa Metza skupia się na wydarzeniach z przełomu czerwca i lipca roku 1980, nie wszystko kręci się wokół turnieju na trawiastych kortach w południowo-zachodnim Londynie. Akcja Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem rozpoczyna się w Monako, gdzie mieszka szwedzki sportowiec. Już od pierwszych minut twórcy dają nam do zrozumienia trzy rzeczy. Po pierwsze, jest to przepiękny popis wizualnej perfekcji, gdzie każde ujęcie przemyślano, a symetria odgrywa bardzo ważną rolę. Nie brak tu powolnych najazdów, które po chwili ustępują miejsca diametralnie odmiennym, niemal chaotycznym majakom. Po drugie, większość tych ujęć ma olbrzymie znaczenie dla percepcji filmu. Podkreślają one miotające bohaterami uczucia – te zaś stanowią rzecz znacznie istotniejszą niż jakikolwiek mecz. Po trzecie, tytuł nieco nas oszukuje, gdyż symetria między Borgiem a McEnroem jest widoczna, ale to zdecydowanie temu pierwszemu poświęcono w skandynawskiej koprodukcji więcej miejsca. / fragment recenzji http://film.org.pl/r/recenzje/borg-mcenroe-miedzy-odwaga-a-szalenstwem-133427/

Organizatorem cyklu jest Towarzystwo Gimnastyczne Sokół

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula
Koordynatorka cyklu: Elżbieta Krzemińska - OwczarzPartner współorganizujący: Kino Sokół/ Kuba Krajewski

Partnerzy medialni: Tygodnik Podhalański, Infogram, portale internetowe Watra.pl. Region Tatry, Pracownia Widmo, ZCK
Miejsca zaprzyjaźnione: La Mano, STRH, Sklepy Cynamonowe, Starostwo, Hotelarz, Zespół Szkół Plast. Kenar, Rossman, Biblioteka Publiczna, Szkoła Językowa Belfer, Kino Miejsce, Betlejemka

Partnerem specjalnym będzie tym razem znana nam już Restauracja Zakopiańska, która przygotuje poczęstunek w temacie filmu. Ciekawe, prawda?

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.