PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze jako potencjał rozwoju turystyki pogranicza polsko-słowackiego”

21–22 maja 2018 r.
Autor: Regina Korczak-Watycha UMZ

„Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze jako potencjał rozwoju turystyki pogranicza polsko-słowackiego”W dniach 21-22 maja 2018 r. w Zakopanem w Grand Hotel Stamary przy ul. Kościuszki 19 odbędą się transgraniczne warsztaty, obejmujące tematykę związaną z kulturowym i przyrodniczym kapitałem obszaru polsko-słowackiego pogranicza w kontekście promowania trendów ruchu turystycznego. Warsztaty podsumowują projekt partnerski pt. „Miasto dla ludzi - ludzie dla miasta”, realizowany przez miasta Zakopane i Poprad w ramach dofinansowania ze środków programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.


Warsztaty dostępne są dla wszystkich zainteresowanych. Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się przedstawiciele świata nauki, polscy i słowaccy eksperci z zakresu promocji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, trendów w ruchu turystycznym, zagadnień transgranicznego transportu oraz ochrony przyrody. Przedmiotem warsztatów będzie również tematyka wspólnego korzystania z nowoczesnych technologii ruchu turystycznego – w drugim dniu spotkania w programie planowana jest prezentacja mobilnej aplikacji, stanowiącej interaktywny przewodnik po atrakcjach miast Zakopane i Poprad. Wśród zaproszonych gości znajdują się przedstawiciele samorządów oraz instytucji związanych z ochroną i promowaniem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, a także eksperci z zakresu turystyki, ekologii i transportu transgranicznego.

Spotkanie to okazja do międzynarodowej wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. W drugim dniu warsztatów oprócz prelekcji odbędą się również występy lokalnych artystów z Polski i Słowacji oraz prezentacje wystawców (m.in. polscy i słowaccy twórcy ludowi i rękodzieła, Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Targu).

Agenda spotkania dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane www.zakopane.eu. (link do

https://www.zakopane.eu/aktualnosci/maj-2018/miedzynarodowe-warsztaty)
Udział w warsztatach jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają przerwy kawowe. Zainteresowani mogą dokonać zgłoszenia poprzez adres e-mail konferencja@zakopane.eu. Prosimy o zgłoszenia do dnia 18 maja 2018.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.