PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze jako potencjał rozwoju turystyki pogranicza polsko-słowackiego”

21–22 maja 2018 r.
Autor: Regina Korczak-Watycha UMZ

„Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze jako potencjał rozwoju turystyki pogranicza polsko-słowackiego”W dniach 21-22 maja 2018 r. w Zakopanem w Grand Hotel Stamary przy ul. Kościuszki 19 odbędą się transgraniczne warsztaty, obejmujące tematykę związaną z kulturowym i przyrodniczym kapitałem obszaru polsko-słowackiego pogranicza w kontekście promowania trendów ruchu turystycznego. Warsztaty podsumowują projekt partnerski pt. „Miasto dla ludzi - ludzie dla miasta”, realizowany przez miasta Zakopane i Poprad w ramach dofinansowania ze środków programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.


Warsztaty dostępne są dla wszystkich zainteresowanych. Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się przedstawiciele świata nauki, polscy i słowaccy eksperci z zakresu promocji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, trendów w ruchu turystycznym, zagadnień transgranicznego transportu oraz ochrony przyrody. Przedmiotem warsztatów będzie również tematyka wspólnego korzystania z nowoczesnych technologii ruchu turystycznego – w drugim dniu spotkania w programie planowana jest prezentacja mobilnej aplikacji, stanowiącej interaktywny przewodnik po atrakcjach miast Zakopane i Poprad. Wśród zaproszonych gości znajdują się przedstawiciele samorządów oraz instytucji związanych z ochroną i promowaniem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, a także eksperci z zakresu turystyki, ekologii i transportu transgranicznego.

Spotkanie to okazja do międzynarodowej wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. W drugim dniu warsztatów oprócz prelekcji odbędą się również występy lokalnych artystów z Polski i Słowacji oraz prezentacje wystawców (m.in. polscy i słowaccy twórcy ludowi i rękodzieła, Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Targu).

Agenda spotkania dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane www.zakopane.eu. (link do

https://www.zakopane.eu/aktualnosci/maj-2018/miedzynarodowe-warsztaty)
Udział w warsztatach jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają przerwy kawowe. Zainteresowani mogą dokonać zgłoszenia poprzez adres e-mail konferencja@zakopane.eu. Prosimy o zgłoszenia do dnia 18 maja 2018.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.