PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

"Milionerka" wg Haliny Dobrowolskiej

Sobota, 7 lipca 2018 r.
Autor: Tomasz Miler

"Milionerka" wg Haliny DobrowolskiejW sobotę 7 lipca 2018 o 19:00 w Astorii (ul. Droga do Białego 12 w Zakopanem) odbędzie spektakl "Milionerka" wg Haliny Dobrowolskiej.


Sztukę napisała Halina Dobrowolska, przez wielu zapewne zapamiętana jako seniorka rodziny Lubiczów z telewizyjnego serialu ,,Klan”. Planowała w niej zagrać. Już nie zdążyła.

Zajmujący się teatrem docenili historię spotykających się na dworcu postaci, za to, że autorka opowiedziała tę historię żywo, dowcipnie i ze znajomością rzeczy.
Jest to polska, współczesna, dwuaktowa sztuka. Rzecz o tych, którym się w życiu nie udało.

Zawiera wiele trafnych obserwacji z życia ,,ulicy” i stawia pytania na temat zmian, jakie się dokonały w życiu niejednego, nie radzącego sobie w warunkach wolności polskiego inteligenta. – Pewnie z kilku przyczyn i my dziś zdecydowaliśmy, że czas do niej powrócić
Bez żadnych zmian w autorskim oryginale.
Treści, o których opowiada, są nadal bardzo aktualne. Nadal każdy z bogacza może stać się nagle biednym i odwrotnie.

Zapewne kilka lat temu ta sztuka mogła być przestrogą i ostrzeżeniem, teraz natomiast jest faktem. Tak jest.

Realizacja:
/wersja performatywna/
Scena A2
Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem

Udział biorą:
Ona – Grażyna Syrzistie
On - Krzysztof Michno

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.