PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Spotkanie z Radosławem Sikorą

Sobota, 13 kwietnia 2019 r.
Autor: Adam Kitkowski

Spotkanie z Radosławem SikorąZapraszamy na kolejne spotkanie autorskie z cyklu „Tylko prawda jest ciekawa”. Tym razem, 13 kwietnia 2019 roku o godzinie 18.00 w Zespole Szkół Prywatnych „Betlejem” w Zakopanem (przy kościele św. Krzyża), ul. Zamoyskiego odbędzie się spotkanie z Radosławem Sikorą – autorem książek o polskiej husarii.


Jeśli masz książkę tego autora, to przynieś do podpisania.

Organizatorem spotkania jest księgarnia „Poraj”.

Wstęp wolny. Zaproś znajomych.

Radosław Rafał Sikora (ur. 1975 w Międzyborzu) – polski historyk i publicysta specjalizujący się w historii nowożytnej i historii wojskowości. Od 2000 roku absolwent Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. W 2010 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Autor opracowań historycznych, publikowanych w czasopismach i portalach internetowych o tematyce militarno-historycznej, również autor książek o tej tematyce.

Niektóre publikacje książkowe:
Fenomen husarii (5 wydań)
Kłuszyn 1610 (2 wydania)
Z dziejów husarii. Warszawa: Erica, 2010
Niezwykłe bitwy i szarże husarii. Warszawa: Erica, 2011
Husaria pod Wiedniem 1683. Warszawa: Erica, 2012
Husaria Rzeczypospolitej. Warszawa: Erica, 2014 (współautor)
Husaria w walce. Warszawa: Erica, 2015
Husaria. Duma polskiego oręża. Warszawa: Znak Horyzont, 2019

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.