PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

„Zapomniane szczyty – zapomniane doliny”

Sobota, 13 lipca 2019 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

„Zapomniane szczyty – zapomniane doliny”W sobotę zapraszamy na podwieczorek w Muzeum „Zapomniane szczyty – zapomniane doliny”. 13 lipca 2019 (sobota), godz. 18:00 - Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) ul. Zamoyskiego 25.


Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Podwieczorki w Muzeum Tatrzańskim” będące wspomnieniem z wędrówek górskich po Tatrach, Gorcach, Bieszczadach Zachodnich i Beskidzie Niskim. Spotkanie poprowadzi Wojtek Szatkowski.

Do zobaczenia w Muzeum! 

Istotnym elementem pasji do gór jest różnorodność górskich światów. Nie można tylko zawęzić tego świata do jednych gór. Dobrze jest trzymać się skalistych Tatr, wchodzić na ich wysokie szczyty i przełęcze, przy tym chłonąć potęgę tych najwyższych w Polsce gór. Ale nie można na nich poprzestać. Turystyka górska to przecież forma poszukiwania. Czego? Czegoś niezwykle ulotnego – dla niektórych nowych gór i nowych przyjaźni. Poczucia wolności, wynikającej z ogromnej swobody w poruszaniu się w  górskim terenie. Mamy głębokie przeświadczenie, że to poszukiwanie górskiego Eldorado jest najważniejszym elementem górskiej przygody. Jestem też pewien, że warto w takim działaniu odejść od standardów, znanych szlaków i poszukać tego, co mniej znane i nieco zapomniane. Zwłaszcza w lecie, gdy nasze góry są wyjątkowo zatłoczone. Takie właśnie szczyty i doliny są głównym wątkiem naszego sobotniego spotkania. W tych poszukiwaniach zapraszamy Państwa na mniej lub bardziej zapomniane ścieżki Tatr, Bieszczadów Zachodnich, Beskidu Niskiego i Gorców. Odwiedzimy popularną wśród XIX-wiecznych turystów dolinkę z altanką – Dolinę Za Bramką. Podobną, reglową Dolinkę Ku Dziurze w Tatrach, a zieloną Doliną Lepietnicy wejdziemy na Turbacz (1310 m) – gazdę Gorców. Potem przeniesiemy się na cmentarz wojskowy na szczycie Rotunda (771 m) w Beskidzie Niskim, odwiedzimy najwyższą w tym rejonie Lackową (997 m) i magiczną Dolinę Bielicznej. Na deser Balnica i Nowy Łupków na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczadów Zachodnich. Inny świat, bardzo dzikich dolin, gdzie dominującym odczuciem jest potężna, górska przyroda. Tatry, Bieszczady, Beskid Niski i Gorce? Tak, wielość górskich światów powoduje brak nudy w górskiej działalności. A wszystko okraszone dobrą energią i humorem, serdecznie zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.