PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

15. Spotkania z Filmem Górskim

5–8 września 2019 r.
Autor: Daniel Wahl

15. Spotkania z Filmem Górskim31 filmów z 15 krajów powalczy o Grand Prix i 8 innych nagród w Konkursie Filmowym odbywającym się w ramach 15. Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Aż 20 z nich będzie miało swoją polską premierę w Zakopanem. Zestaw filmów konkursowych jest po bardzo zróżnicowany – znalazły się w nim produkcje dokumentalne, krótko i długometrażowe, filmy o górach i wspinaczach, ale także o narciarzach i paralotniarzach. Festiwal potrwa od 5 do 8 września.


Karnety dostępne są na:
http://bit.ly/2NwzKiO

Szczegóły na:
www.facebook.com/spotkania.zfilmemgorskim
www.spotkania.zakopane.pl


 

Nagrody podczas 15. Spotkań z Filmem Górskim

 

Już po raz drugi na Spotkaniach z Filmem Górskim zostanie wręczona Nagroda Taternika im. Jerzego Kukuczki. Nagroda zostanie przyznana w czterech kategoriach. Po raz pierwszy podczas festiwalu, a historycznie po raz czwarty przyznana zostanie nagroda Dobroczyńcy Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Poza konkursem filmowym, w który powalczy 31 filmów z 15 krajów, w tym 20 polskich premier, odbędą się liczne zawody: Zako Boulder Power, Zako Boulder Power Kids i Mistrzostwa Europy we Wspinaczce Sportowej. Uczestników festiwalu zabierzemy na warsztaty w ramach Akademii Górskiej z PZU. Postaramy się wyjaśnić zagadkę kryminalną sprzed 94 lat w ramach Tatrzańskiego Archiwum X. W niedzielę, podczas wręczenia Nagród Taternika połączymy się z Andrzejem Bargielem, który przygotowuje się do zjazdu z Mount Everest na nartach. Otwarcie festiwalu w czwartek, 5 września o godz. 19.00 w Galerii Antoniego Rząsy.
Nagroda Taternika im. Jerzego Kukuczki

 

Nagroda Taternika to nie tylko nagroda za sportowy wynik – za wysokość, głębokość, za cyfrę. To nagroda za potęgę ducha, śmiałą myśl, zamysł, czasem wieloletnią konsekwencję w dążeniu do celu. Słowem – za ducha gór.
W tym roku przyznamy nagrody i wyróżnienia za:
- Najlepsze przejścia górskie i wielkościanowe
- Wspinaczkę sportową (skały, bouldery (czyli „cyfra” + spektakularne osiągnięcia na     zawodach sportowych)
- Spektakularne osiągnięcia w kategoriach: alpinizm jaskiniowy, narciarstwo wysokogórskie, kanioning.
- Za dokonania sprzed 25 lat.
Nagrody przyznane zostaną 8 września. Chcemy dostrzegać najważniejsze wartości kształtujące etos środowiska: poświęcenie i oddanie innym. One narodziły się i kształtowały w Tatrach. Dlatego nagroda ma kształt symboliczny – jest wierną kopią czekana Mariusza Zaruskiego, twórcy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Dobroczyńca Tatrzańskiego Parku Narodowego

 

Nagroda Dobroczyńcy Tatrzańskiego Parku Narodowego po raz pierwszy przyznana została ponad dwadzieścia lat temu, z okazji 40-lecia istnienia instytucji. Medal, bo taką zmaterializowaną formę tego wyróżnienia wybrano, miał być przyznawany przez kapitułę raz do roku, w kolejne rocznice powołania TPN. Pierwszymi osobami, które otrzymały honorowy tytuł Zacnego Dobroczyńcy Tatrzańskiego Parku Narodowego, byli Zofia i Witold Paryscy. Niestety w następnych latach ten zamysł porzucono.
W roku obchodów 60. rocznicy powstania Parku dyrektor TPN powrócił do tej idei. Od tej pory tytuł Dobroczyńcy Tatrzańskiego Parku Narodowego jest przyznawany co dwa lata wybranym osobom lub instytucjom za wybitne zasługi w działalności społecznej, naukowej, edukacyjnej i organizacyjnej na rzecz ochrony przyrody i dziedzictwa kulturowego TPN.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.