PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert Pawła Wojciechowskiego

Czwartek, 19 września 2019 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont

Koncert Pawła WojciechowskiegoKoncert Pawła Wojciechowskiego – fortepian, Laureata Grand Prix 4. Ogólnopolskiego Konkursu Indywidualności Muzycznych „Atma 2019”. Koncert rozpocznie się w czwartek, 19 września o godz. 18:00 w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie. Wstęp na koncert jest wolny.


Teraz młodzi…

Paweł Wojciechowski– fortepian

słowo o muzyce: 

dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AM 

Kurator ds. programowych „Atmy”  

 

W programie koncertu:

 

Fryderyk Chopin (1810-1849)

Mazurek g-moll op. 24 nr 1  

Mazurek C-dur op. 24 nr 2 

 

Siergiej Rachmaninow (1873-1943) 

II Sonata fortepianowa b-moll op. 36  

I     Allegro agitato 

II     Non allegro – Lento 

III     Allegro molto 

 

Aleksandr Skriabin (1871-1915)

Fantazja h-moll op. 28   

 

Ferenc Liszt (1811-1886) 

Après une lecture du Dante: Fantasia quasi Sonata


Paweł Wojciechowski ur. 6 grudnia 2002 roku w Olsztynie. Obecnie jest uczniem piątej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzew-skiego w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just.

Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych: Grand Prix w IV Konkursie Indywidualności Muzycznych ATMA 2019 w Zakopanem (2019), I miejsce i Nagroda Publicz-ności w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Very Lotar- Shevchenko w Jekaterynburgu (Rosja, 2018), Grand Prix w XV Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku (2018), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym: ,,Hua Biao International Piano Open Competition in Poland’’ w Warszawie (2018), I miejsce i nagroda specjalna dla największego talentu konkursu ,,Special Promising Talent’’ w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Krogulskiego w Tarnowie (2018), I miejsce, nagroda specjalna EMCY oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu J.S. Bacha w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narwie (Estonia, 2018).

Występował m.in. w Salle Cortot w Paryżu (Francja), w Filharmonii w Eindhoven (Holandia), w Filharmonii w Tallinie (Estonia), w Filharmonii w Kownie (Litwa) z Orkiestrą Symfoniczną Kowieńskiej Filharmonii, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, na Zamku Królewskim w War-szawie, w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, w Filharmonii Świętok-rzyskiej w Kielcach z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej, na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym im. Barbary Hesse-Bukowskiej w Busku-Zdroju. W 2015 roku, na specjalne zaproszenie prof. Vladimira Slobodyana, wystąpił w Filharmonii w Kaliningradzie (Rosja) z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kalinin-gradzkiej, wykonując Koncert fortepianowy D-dur J. Haydna.

W lipcu 2019 roku wystąpił na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu w ramach 12. edycji festiwalu „Wawel o zmierzchu”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.