PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

IV Maraton Badmintona

27–29 września 2019 r.
Autor: Klub Sportowy „Orły”

IV Maraton BadmintonaUczniowski Klub Sportowy „Orły” zaprasza na „IV Zakopiański Charytatywny Maraton Badmintona”, który odbędzie się w Zakopanem ul. Nowotarska 42 w dniach 27-29 września 2019 roku. odbędzie się m.in. próba pobicia Rekordu Guinnessa w najdłuższym meczu badmintonowym w grze pojedynczej.


Impreza odbywa się on pod patronatem Burmistrza Miasta Zakopane, Prezydenta Miasta Sopotu, Rektora AWF w Krakowie i przy współpracy z Polskim Związkiem Badmintona. Twarzą imprezy jest Stanisław Karpiel Bułecka. Wszystkie te osoby zostały zaproszone i oczekujemy na oficjalne potwierdzenie. 

Spodziewamy się również obecności zawodników z kadry polskich badmintonistów jak również parabadmintonistów, dla których organizujemy I Otwarte Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie.

W ramach Maratonu odbędzie się również kilkanaście turniejów dla dzieci i dorosłych, zbiórka środków na rzecz sportowców niepełnosprawnych Handicap Zakopane, oraz m.in.

   1. Próba pobicia Rekordu Guinnessa w najdłuższym meczu badmintonowym w grze pojedynczej. W roku 2016 zawodnicy UKS Orły Krzysztof Wiśniowski i Zbigniew Szczerba pobili rekord grając przez 24 godziny 31 minut i 14 sekund. W listopadzie tego samego roku dwaj gracze z Austrii przebili nasz wynik rezultatem 25 godzin, 25 minut i 44 sekundy. W ramach IV Zakopiańskiego Charytatywnego Maratonu Badmintona chcemy spróbować odzyskać rekord grając około 26 godzin. Tym razem wyzwania podejmą się nasi zawodnicy Janusz Stachoń Goł i Bartłomiej Szczerba.

   2. Ustanowienie Rekordów Dzieci w najdłuższej grze podwójnej w kategoriach wiekowych U13 i U17. Chcemy aby nasi młodzi zawodnicy stali się pełnoprawnym uczestnikiem bicia Rekordu Guinnessa i spróbowali swoich sił w grze wielogodzinnej – około 6 godzin w kategorii młodszej i około 12 godzin w kategorii starszej. Zarówno Rekord Guinnessa jak również Rekordy Polski będą się odbywały we współpracy jak i pod nadzorem specjalisty z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Odbędzie się również ustanowienie Rekordu Wagi Ciężkiej, gdzie przez 8 godzin grać będą zawodnicy w grze pojedynczej, którzy ważą powyżej 100 kg.

    Wydarzenie jest kontynuacją imprez odbywających się od 2016 roku, które cieszyły się sporą popularnością wśród uczestników jak również kibiców. W pierwszej edycji został pobity Rekord Guinnessa w najdłuższym meczu badmintona. Zorganizowanych zostało m.in. 19 turniejów, odbyły się konkursy plastyczny i fotograficzny, maraton zoomby i fitness.

Maraton odbywał się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Zakopanego, Prezydenta Sopotu i Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W roku 2017 imprezami przewodnimi wydarzenia były ustanowienie Rekordów Polski w najdalej uderzonej lotce oraz najszybciej uderzonej lotce. Zwłaszcza ta druga rywalizacja wzbudziła wiele emocji i przyciągnęła wielu znanych badmintonistów zarówno obecnych zawodników m.in. 5-krotnego Olimpijczyka Roberta Mateusiaka, Wicemistrza Świata w Parabadmintonie Bartłomieja Mroza, Mistrza Polski z 2017 roku Mateusza Dubowskiego, reprezentanta Polski Jana Rudzińskiego, jak również byłych czołowych polskich zawodników Zbigniewa Jasiulewicza, Artura Tukendorfa. Podobnie jak rok wcześniej odbyło się kilkanaście turniejów dla dzieci i dorosłych oraz wiele imprez towarzyszących. III Maraton odbył się jesienią 2018 roku i odbywał się w ramach największej imprezy badmintonowej w Europie – Narodowych Dni Badmintona. Przez Zakopane przewinęło się kilka tysięcy miłośników badmintona jak również zawodników z Polski i zagranicy. UKS Orły był organizatorem turniejów dla dzieci i dorosłych w dniach 12-14 październik 2018 roku.

We wszystkich dotychczasowych wydarzeniach Partnerem Charytatywnym był Handicap Zakopane. Zbierane podczas Maratonów wpłaty wsparły rozwój sportowców niepełnosprawnych, organizowane były aukcje, z których środki zostały przeznaczone na ten sam cel.

Charytatywne Maratony Badmintona były relacjonowane w prasie lokalnej, w telewizji internetowej, jak również ogólnopolskiej TVP. Ukazało się kilkadziesiąt materiałów na portalach społecznościowych zarówno Partnerów m.in. firmy Yonex – sponsora sportowego, Polskiego Związku Badmintona, Fundacji Narodowy Badminton, jak również wielu osób prywatnych.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
  180 zł
 • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
  160 zł
 • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
  30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.