PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

OPROWADZANIE Z GÓRALSKIM KOLĘDOWANIEM

Niedziela, 5 stycznia 2020 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

OPROWADZANIE Z GÓRALSKIM KOLĘDOWANIEMNiewiele czasu pozostało na zwiedzanie obecnej ekspozycji w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. Niedziela 5 stycznia będzie ostatnią okazją, aby odwiedzić budynek przed blisko dwuletnim remontem. 5 stycznia (niedziela) godz. 16.00. Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego.


Niewiele czasu pozostało na zwiedzanie obecnej ekspozycji w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. Niedziela 5 stycznia będzie ostatnią okazją, aby odwiedzić budynek przed blisko dwuletnim remontem. Z tej okazji Muzeum Tatrzańskie przygotowało wyjątkowe wydarzenie: regionalną oprawę zwiedzania ekspozycji gmachu głównego przed remontem. Wszystkich zainteresowanych oprowadzać więc będzie z góralskim temperamentem i humorem Marcin Zubek, a wszystko zakończy się wspólnym kolędowaniem. Ze względu na ograniczoną przestrzeń gmachu głównego bardzo prosimy o wcześniejsze przybycie. 

5 stycznia (niedziela) godz. 16.00

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego 

Przypomnijmy:  Niedziela 5 stycznia to ostatni dzień funkcjonowania tej części muzeum przed blisko dwuletnim remontem. Zakres prac jest ambitny, bo obejmuje nie tylko remont konserwatorski budynku z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, ale też zostaną zmienione same wystawy. Niestety wiąże się to z utrudnieniami dla zwiedzających – przez dłuższy okres czasu cały gmach główny będzie zamknięty.

Od 6 stycznia zamykamy na minimum półtorej roku nasz gmach główny – ten duży, murowany budynek w stylu zakopiańskim przy Krupówkach – informuje Anna Wende-Surmiak dyrektor Muzeum Tatrzańskiego. – Cały budynek doczeka się generalnego remontu, ale to tylko część zaplanowanych prac na najbliższe miesiące. Nasze ekspozycje dosyć dawno nie były modernizowane i niektóre nie przystają już do wymagań współczesnego zwiedzającego, który widział dużo muzeów w kraju i na świecie i oczekuje czegoś frapującego, nowoczesnego. Oczywiście niektórzy mieli obawy i pytali czy zamienimy obecne wystawy na multimedialne – nie, nie zamienimy. Owszem zmienimy sposób ekspozycji, a multimedia będą nas tylko wspomagać jako czynnik dodatkowy, informacyjny, bo jednak w muzeum nie ma to jak dobry eksponat. Ostatnia okazja, aby zobaczyć ekspozycję w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego to niedziela 5 stycznia w godzinach od 9.00 do 15.00. Ten dzień dla zwiedzających będzie wyjątkowy – Muzeum planuje tutaj dodatkowe atrakcje dla tych, którzy zdecydują się wspólnie pożegnać z wieloletnią ekspozycją prezentowaną przy zakopiańskich Krupówkach. 

Muzeum Tatrzańskie realizuje projekt dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.