PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Zakopane na zimę z radiową Jedynką i Polskim Radiem Dzieciom

Niedziela, 19 stycznia 2020 r.
Autor: Kaja Zemła

Zakopane na zimę z radiową Jedynką i Polskim Radiem DzieciomW niedzielę 19 stycznia podczas „Światowego Dnia Śniegu – FIS World Snow Day” w Zakopanem, dziennikarze radiowej Jedynki i Polskiego Radia Dzieciom poprowadzą audycje na żywo i spotkają się ze słuchaczami w studiach plenerowych przy Górnej Równi Krupowej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja „Bezpieczeństwo dzieci na stoku zimą”, rodzinne animacje oraz radiowe warsztaty. Na wszystkie wydarzenia z Polskim Radiem wstęp wolny!


W trakcie Światowego Dnia Śniegu na całym świecie odbywają się imprezy, których główną atrakcją są zawody sportowe połączone z rodzinnymi aktywnościami. To wyjątkowe, coroczne spotkanie, jest okazją nie tylko do beztroskiej zabawy, ale i edukacji związanej ze śniegiem, sportem i bezpieczeństwem zimą. Globalna akcja jest częścią kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej  „Zabierz dzieci na śnieg”, która swoim zasięgiem obejmuje blisko 60 wydarzeń w 27 krajach.

Patryk Michalski w audycji „Czas pogody” (godz. 10.00-12.00) oraz tuż po godz. 13.00 w specjalnych wejściach reporterskich z zakopiańskiego studia dla radiowej Jedynki relacjonować będzie m.in. przebieg „Światowego Dnia Śniegu”. O godz. 14.00 w Polskim Radiu Dzieciom rozpocznie się „Dziecięcy koncert życzeń”, a tuż po nim „Zapraszamy do stołu” (godz. 15.00-16.00), obie audycje poprowadzi Marta Powałowska. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w roli reportera radiowego podczas cieszących się dużym zainteresowaniem dzieci warsztatów reporterskich Julii Rozbieckiej. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom włączą się do akcji „Bezpieczeństwo dzieci na stoku zimą”, wręczając najmłodszym odblaskowe kamizelki. Dzieci, które nie będą mogły wziąć udziału w spotkaniu w Zakopanem, Polskie Radio Dzieciom zaprasza na swoją stronę polskieradiodzieciom.pl, gdzie śnieg prószy cały czas.

Przy studiach plenerowych na Górnej Równi Krupowej na chętnych do wspólnej zabawy czekać będą nagrody w postaci atrakcyjnych, radiowych gadżetów!

Podczas „Światowego Dnia Śniegu” zainaugurowany zostanie program „SportLOVE Rodziny” w Zakopanem, którego głównym celem będzie zachęcanie rodzin do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu.

Program 1 Polskiego Radia przez cały sezon zimowy będzie obecny na największych imprezach w Zakopanem. Dziennikarze Jedynki pojawią również się m.in. w czasie VII Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów,które przeprowadzone zostaną na trzech stacjach narciarskich: Harendzie, Kasprowym Wierchu i Polanie Szymoszkowej. Z radiową Jedynkąbędzie można też śledzić zmagania zawodników w czasie VI 12h Slalom Maraton cyklicznych zawodów narciarskich po rekord Polski i 12-godzinnego drużynowego slalomu non-stop na rzecz charytatywnego wsparcia dla sportowców z niepełnosprawnościami. 

???? Więcej informacji: jedynka.polskieradio.pl oraz na stronie Polskiego Radia Dzieciom w nowej, zimowej odsłonie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    30 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.