PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2020 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Zaproszenia

"W hołdzie Janowi Pawłowi II"

Sobota, 18 lipca 2020 r.
Autor: Agata Wolska

"W hołdzie Janowi Pawłowi II"18 lipca o godz. 20.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbędzie się koncert "W hołdzie Janowi Pawłowi II" w wykonaniu sekstetu proMODERN. Wstęp wolny.


W 2020 roku obchodzimy stulecie urodzin Jana Pawła II. Sekstet wokalny proMODERN upamiętni tę rocznicę serią 5 koncertów "W hołdzie Janowi Pawłowi II".  Odbędą się one w świątyniach związanych z życiem i działalnością duszpasterską Ojca Świętego. Wybór miejsc jest nieprzypadkowy. Bazylika Archidiecezjalna na Starym Mieście w Warszawie to miejsce szczególne, leżące na "szlaku królewskim", który wielokrotnie przemierzał Jan Paweł II podczas pielgrzymek do ojczyzny. W parafii św. Stanisława Kostki w Krakowie Karol Wojtyła mieszkał w latach 1938-1944 jako student UJ, robotnik Solwayu i kleryk. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach zostało wybudowane jako votum dziękczynne za ocalenie życia Papieża po zamachu 13 maja 1981 roku.
O Bazylice w Wadowicach Jan Paweł II mówił: "Z głęboką czcią całuję próg domu Bożego – wadowickiej fary, a w niej chrzcielnicę, przy której zostałem wszczepiony w Chrystusa i przyjęty do wspólnoty Jego Kościoła."

Kościół Duszpasterstwa Akademickiego KUL związany jest z pracą Jana Pawła II na tym uniwersytecie.

Na program koncertów złożą się utwory, które Papież znał i takie, które były mu dedykowane:

 1. Henryk Mikołaj Górecki  Totus tuus

 2. Andrzej KoszewskiZdrowaś Królewno wyborna

 3. Andrzej PanufnikSong to the Virgin Mary

 4. Krzysztof PendereckiAgnus Dei

 5. Paweł ŁukaszewskiO vos omnes

 6. Stanisław SzczycińskiMiserere

 7. Andrzej BorzymAgnus Dei

Zapraszamy na koncerty:

w Warszawie 3 lipca 2020 godz. 20.00, Bazylika Archikatedralna na Starym Mieście,

w Krakowie 17 lipca o godz. 18.45, Kościół św. Stanisława Kostki na Dębnikach,

w Zakopanem 18 lipca o godz. 20.00 Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach,

w Wadowicach 30 sierpnia o godz. 13.00 w Bazylice Ofiarowania NMP,

w Lublinie 16 października o godz. 18.00 w Kościele Duszpasterstwa Akademickiego KUL.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Obowiązuje zakrycie ust i nosa maseczką oraz zachowanie dystansu.

proMODERN - sekstet wokalny muzyki współczesnej istnieje od 2012 roku. W tym czasie wydał cztery własne albumy płytowe i nagrywał muzykę do dwóch innych, dokonując wielu premierowych rejestracji. Prawykonał kilkadziesiąt utworów, nagrywał recitale telewizyjne dla TVP i koncerty radiowe dla PR, występował na zamówienie czołowych ośrodków kulturalnych, w tym większości polskich filharmonii. 

Zespół gościł na  festiwalach w Polsce i za granicą, w tym Warszawskiej Jesieni, La Folle Journée - Szalone Dni Muzyki, Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, ReMusica Festival. Współpracował także z wybitnymi zespołami orkiestrowymi w tym NOSPR. 

proMODERN zdobył pięć nagród polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk: w 2015 roku w kategoriach „Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej” i „Album Roku Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa” za swoją debiutancką płytę Where are you. Pieces from Warsaw oraz w 2018 roku w kategoriach „Album Roku Muzyka Współczesna” i ponownie "Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej" za drugi krążek – proMODERN Shakespired. W 2020 roku zespół zdobył Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Współczesna za najnowszą płytę "Comfort zone". 

W 2018 roku proMODERN otrzymał nominację do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii „Odkrycie roku” za kreację "Stimmung" K. Stockhausena podczas festiwalu KODY w Lublinie.

proMODERN tworzą:

Marta Czarkowska – sopran

Ewa Puchalska – mezzosopran

Ewelina Rzezińska – mezzosopran

Aleksander Rewiński  – tenor

Krzysztof Chalimoniuk – baryton

Piotr Pieron – bas

Organizatorem koncertów jest Arte Fundacja Kultury i Edukacji. Koncerty są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
  130 zł
 • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
  70 zł
 • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
  160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.