PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

ZSMS Zakopane

Środa, 1 września 2021 r.
Autor: Urszula Gizicka

ZSMS Zakopane1 września 2021 r. nastąpi uroczyste otwarcie budynku internatu będącego częścią kompleksu obiektów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza mieszczącego się przy ul. Droga do Olczy 26 w Zakopanem.


Budynek przeszedł generalny remont w latach 2019-2021, finansowany w całości przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Modernizacja obiektu wraz z zakupem wyposażenia zrealizowana została w ramach zadania inwestycyjnego "Modernizacja budynków przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem", a jej koszt wyniósł 6.918.424,00 zł.

W internacie przewidziano 60 miejsc dla uczniów szkoły, w pokojach jedno- i wieloosobowych, każdy z własną łazienką. Do dyspozycji uczniów pozostają również aneksy kuchenne, pralnia z suszarnią, pomieszczenia na sprzęt sportowy.

Oprócz pokoi na terenie budynku znajdują się również trzy sale lekcyjne, w których uczyć się będą najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 Mistrzostwa Sportowego oraz multimedialna sala konferencyjna.

W przyziemiu zlokalizowana jest kuchnia i stołówka zapewniająca mieszkańcom internatu całodzienne wyżywienie, a pozostałym uczniom i pracownikom szkoły ciepły posiłek w porze obiadowej.

Budynek wyposażony jest w windę łączącą wszystkie kondygnacje, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz monitoring wizyjny.

W uroczystości otwarcia nowego internatu wezmą udział licznie zaproszeni goście – władze samorządowe z Marszałkiem Województwa Małopolskiego, p. Witoldem Kozłowskim na czele, przedstawiciele związków i klubów sportowych, cała szkolna społeczność – uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy SMS.

Spotkanie będzie również okazją do podsumowania sezonu zimowego 2020/2021, obfitującego w sportowe sukcesy odniesione przez uczniów i absolwentów SMS na arenie krajowej i międzynarodowej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.