PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Zaproszenia

Otwarcie stałej wystawy etnograficzno-historycznej i przyrodniczej

Sobota, 21 stycznia 2023 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Otwarcie stałej wystawy etnograficzno-historycznej i przyrodniczejMichał Murzyn Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem wraz z Pracownikami Muzeum mają zaszczyt zaprosić na otwarcie stałej wystawy etnograficzno-historycznej i przyrodniczej w sobotę 21 stycznia 2023 r. o godzinie 18.00 w gmachu głównym (ul. Krupówki 10). Spotkajmy się w gmachu głównym!


Wystawa, którą na początku 2023 roku otwieramy dla Państwa w odnowionym głównym gmachu Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, jest już piątą z kolei stałą ekspozycją muzealną zorganizowaną w tej przestrzeni i zarazem siódmą w długiej historii naszej instytucji.
O sposobie prezentowania muzealnych zbiorów decydowała zawsze ich liczba, warunki lokalowe, zmieniająca się metodyka organizowania wystaw muzealnych, różne koncepcje opisywania otaczającej nas rzeczywistości, a w dziedzinie nauk przyrodniczych nowe osiągnięcia naukowe.
Dzisiaj chcemy zaprosić Państwa na ekspozycję, która o historii, kulturze i przyrodzie tego tak miłego Polakom zakątka naszego kraju, opowiada z perspektywy SPOTKANIA - wydarzenia, które rozpoczęło się przeszło półtora wieku temu i trwa do dziś. Jego miejscem jest Zakopane i Tatry, a uczestnikami miejscowa ludność, osoby przyjeżdżające z różnych części Polski oraz tatrzańska przyroda. Jego energią jest kultura regionalna i majestat najwyższych polskich gór wraz z ich naturalnym bogactwem. Jego efekty to między innymi styl zakopiański w architekturze i sztuce użytkowej, inspiracje podhalańskim folklorem w muzyce i literaturze, fenomen współczesnego podhalańskiego malarstwa na szkle, a w przestrzeni Tatr ich eksploracja gospodarcza, naukowa, turystyczna i wreszcie ochrona.

Wynikiem SPOTKANIA jest też Muzeum Tatrzańskie, instytucja założono przed 134 laty z pasji do poznania Tatr i mieszkającego u ich stóp ludu.
Zapraszamy do zwiedzania naszej nowej stałej wystawy. SPOTKAJMY SIĘ w Muzeum Tatrzańskim!

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.