PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Zakopane

Zaproszenia

„Niedźwiedź to nie miś”

Wtorek, 28 lutego 2023 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

„Niedźwiedź to nie miś”Zapraszamy na opowieść profesora Zbigniewa Jakubca, wybitnego znawcy niedźwiedzi pt. Niedźwiedź to nie miś! Spotkanie poprowadzi kurator wystawy „Misie w zarysie” Marcin Warchałowski. Widzimy się w Galerii Sztuki w wilii Oksza (ul. Zamoyskiego 25) we wtorek 28 lutego o godzinie 17:00.


W trakcie spotkania w willi Oksza będzie można zadać pytania dotyczące niedźwiedzi ich znawcom, ludziom, którzy przed niejednym niedźwiedziem uciekali i wiele wiedzą o tych tajemniczych ssakach. Profesor Jakubiec postara się przekonać, że niedźwiedź to nie miś, a niezwykle fascynujący zwierz. Natomiast Krzysztof Konieczny przytoczy kilka wspomnień dotyczących badań tych ssaków w Tatrach. 

Spotkanie jest skierowane zarówno do młodzieży jak i osób dorosłych.

Profesor Zbigniew Jakubiec - docent i pracownik naukowy w Instytucie Ochrony Przyrody PAN, członek Komitetu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk i Polskiego Towarzystwa Zoologicznego. Od 1982 jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół niedźwiedzi. Habilitację uzyskał w 2003 na podstawie rozprawy zatytułowanej Niedźwiedź brunatny Ursus arctos L. w polskiej części Karpat. 

Krzysztof Konieczny - na co dzień związany z Fundacją Przyrodniczą „pro Natura”. Z zawodu biolog. Zajmuje się badaniem ptaków i czynną ochroną przyrody. Jest autorem i współautorem wielu projektów z zakresu ochrony gatunków i siedlisk. Zżera go ciekawość przyrody. Człowiek ze wsi. Zarządza społecznymi rezerwatami przyrody i Centrum Przyrodniczym im. Przemysława Czajkowskiego w Dolinie Łachy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Spinka góralska XXSpinka góralska XXMetalowa mała spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 3 cm, długość (z przekolacem) 7 cm.
    220 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.