PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Wtorek, 18 kwietnia 2023 r.
Autor: Agata Nowakowska-Wolak

Międzynarodowy Dzień Ochrony ZabytkówW imieniu Towarzystwa Opieki nad Zabytkami serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie w Urzędzie Miasta Zakopane 18.04.2023 r. w godz. 16:15 - 18:00 z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytkówz z wiodącym wykładem młodego architekta - Michała Ptaka - pt. "ZAKOPANE TOŻSAMOŚCI. ANALIZA PRZESTRZENI W OPARCIU O KONCEPCJE SCHULZA, CALHOUN'A I WEIL".


Będzie to prezentacja multimedialna, której premiera odbyła się na konferencji naukowej "Tożsamości kulturowe regionów karpackich" na PPUZ w 2021 r. Po wykładzie przewidujemy dyskusję na temat ochrony zabytków i przestrzeni w Zakopanem. 

W ten sposób chcemy podkreślić sens ochrony zabytków i krajobrazu w Zakopanem  a równocześnie włączymy się do dyskursu podjętego przez Muzeum Tatrzańskie pt. W stronę Nowego Zakopanego.  

Wydarzenie odbędzie się 18.04. 2023 (wtorek) w Sali Obrad Urzędu Miasta Zakopane, przy ul. Kościuszki 13 w godz. 16:15 - 18:00

Włodarzom Miasta dziękujemy serdecznie za użyczenie Sali Obrad na to spotkanie. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.