PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Weekend u Rząsów

20–21 maja 2023 r.
Autor: Galeria Antoniego Rząsy

Weekend u RząsówSerdecznie zapraszamy w weekend, 20-21 maja, do Galerii Antoniego Rząsy. Sobota: Noc Muzeów. w godzinach 18.00-23.00 czynna będzie ekspozycja stała. A specjalnie dla Was 53A/46 - 16A Interaktywne działania Interdyscyplinarne przygotowane przez grupę studentów ASP Katowice i ASP Warszawa z różnych wydziałów. Niedziela: Pierwsze oprowadzanie w cyklu WIDZIMY SIĘ U RZĄSÓW w Niedzielę, 21 maja o godzinie 16.00.


Marcin Rząsa i Krzysztof Kokoryn oprowadzą po Galerii Rząsy. 
Oprowadzanie, pokaz filmu „Rzeźba w Sadzie” oraz rozmowa o inspiracjach twórczością Antoniego Rząsy. Marcin Rząsa rozmawia z Krzysztofem Kokorynem - malarzem, autorem filmów animowanych, autorem dokumentów o Antonim Rząsie: „Boży Drwal” i „Rzeźba w Sadzie”, w Zakopanem znany jako autor m.in. plakatów festiwalu ”Spotkania z Filmem Górskim” oraz filmów animowanych dla TPN Kozica, Niedźwiedź, Świstak.
 
Spotkanie organizowane dzięki wsparciu UM Zakopane. 
 
Dodatkowo w  sobotę wieczorem polecamy także odwiedzenie Galerii Szkła VELT (vis-a-vis Miejskiej Galerii Sztuki) gdzie będzie wystawa obrazów Krzysztofa Kokoryna Martwa Natura ze szkłem.
Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.