PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Zapomniane szczyty – zapomniane doliny…

Czwartek, 16 listopada 2023 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Zapomniane szczyty – zapomniane doliny…W czwartek, 16 listopada o godzinie 15:30, w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego (ul. Krupówki 10), odbędzie się wieczór górski o zapomnianych szlakach i miejscach polskich gór. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski. To opowieść prowadzona szlakiem górskich wypraw tego roku. Wejdziemy w zapomnianą Dolinkę Łopienki w Bieszczadach, do cerkwi pw. Św. Paraskewy, odwiedzimy Dolinę Białej i cerkiew pw. Św. Michała Archanioła, położoną w dolinie, gdzie kiedyś mieszkali łemkowscy górale i czas dosłownie się zatrzymał.


Odwiedzimy Beskid Śląski, Żywiecki, Mały, a także masyw Magury Witowskiej, który stał się pięknym punktem widokowym, oraz najkrótszą dolinę Tatr – dolinkę za Bramką, ale i wysoki Starorobociański Szczyt. Pójdziemy łąkami Nowego Łupkowa, do „chatki na końcu świata”, ostatniego na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego schroniska bez prądu i wody. Bohaterami wieczoru, będą także ludzie tych gór: ratownik tatrzański i naczelnik TOPR, Piotr Malinowski, Władysław Nadopta „Majster Bieda” i Jędrek Wasielewski „Jędrek Połonina”, poeta Ryszard Szociński i kilku innych. 

Myśl przewodnia wieczoru? „Jesteśmy teraz w górach, a one są w nas, rozpalając entuzjazm, sprawiając, że każdy nerw drży, wypełniając każdy nasz por i komórkę” napisał piewca dzikiej przyrody, John Muir.

Na gitarze zagra i zaśpiewa piosenki turystyczne Justyna Lasiak.

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.