PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

WIECZÓR PAMIĘCI PROF. JACKA KOLBUSZEWSKIEGO

Środa, 22 listopada 2023 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

WIECZÓR PAMIĘCI PROF. JACKA KOLBUSZEWSKIEGOZapraszamy na spotkanie poświęcone pamięci profesora Jacka Kolbuszewskiego, historyka literatury specjalizującego się w tematyce górskiej, taternika, wielkiego Przyjaciela Muzeum Tatrzańskiego. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada (środa) o godzinie 18.00 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego (ul. Tetmajera 15).


Profesor Kolbuszewski był autorem wielu tatrzańskich publikacji. Zainicjował i redagował serię wydawniczą „Góry – Literatura – Kultura”. W latach 1991–2012 był członkiem Rady Muzeum Tatrzańskiego (przez dwie kadencje pełnił funkcję jej przewodniczącego).

O Profesorze opowie Ewa Grzęda z Uniwersytetu Wrocławskiego, redaktorka rocznika „Góry – Literatura – Kultura”. Spotkanie poprowadzi Maria Kościelniak-Woźniak.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji naukowej „Czytane, pisane, oglądane. Tatry w literaturze”, która odbędzie się w dniach 22–25 listopada 2023 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Program wydarzenia znajduje się pod linkiem: https://muzeumtatrzanskie.pl/tatry-w-literaturze/

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.