PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Warsztaty edukacyjne w Muzeum Tatrzańskim

9 listopada 2023 r., 18 listopada 2023 r., 25 listopada 2023 r., 30 listopada 2023 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Warsztaty edukacyjne w Muzeum TatrzańskimZapraszamy na serię czterech listopadowych spotkań i warsztatów edukacyjnych w Muzeum Tatrzańskim. W czwartek, 9 listopada o godzinie 16:30, Wojciech Szatkowski powoli wprowadzi nas w świat tatrzańskiej zimy, podczas spotkania zatytułowanego "To i owo o upadkach, narciarskich zjazdach i ubiorach sprzed stu lat".


Jego historyczna opowieść będzie dotyczyć pionierów narciarstwa w Zakopanem: Stanisława Barabasza, Mariusza Zaruskiego i Mieczysława Karłowicza, ale nie zabraknie w niej również pań: Ady Loriowej, Wandy Gentil-Tippenhauer, Julii Zembatowej i innych. Będzie mowa o epoce drewnianych nart i żelaznych ludzi. O pierwszych zjazdach, ale i fantazyjnych upadkach. Wszak lepiej na nartach się ładnie wywrócić, niż głupio zjechać…

Serdecznie zapraszamy, bez zapisów, koszt: 1 zł/uczestnik, czas trwania ok. 1 godzina. 

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu:

18.11 (sobota), godz. 10:30 - "Przedłużenie lata - kwiaty z bibuły" - warsztaty edukacyjne, koszt: 15 zł/uczestnik, bez zapisów (max. liczba osób w grupie: 25), czas trwania: 1,5 godz. 

25.11 (sobota), godz. 10:30 - "Malarstwo na szkle" - warsztaty edukacyjne, koszt: 20 zł/uczestnik, bez zapisów (max. liczba osób w grupie 25), czas trwania: 1,5 godz. 

30.11 (czwartek), godz. 16:30 - "Historia jednej narty" - spotkanie tematyczne, koszt: 1 zł/uczestnik, bez zapisów, czas trwania: ok. 1 godz.

 

Adres: Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10, Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    130 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.