PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Czerwiec 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Zaskale

Rozmaitości

„Wesoła Rodzina”

Sobota, 18 czerwca 2016 r.
Autor: Edyta Skowyra

„Wesoła Rodzina”12 czerwca 2016 na boisku sportowym w Zaskalu odbył się II Festyn Rodzinny pod nazwą „Wesoła Rodzina”, zorganizowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” Gmina Szaflary. Bezalkoholowa impreza odbywająca się w ramach Kampanii „No Promil No Problem”, której mottem była trzeźwość w rodzinach, a celem integracja środowiska lokalnego oraz dzieci i rodziców, przyciągnęła rzesze mieszkańców, a także gości.


Na scenie wystąpiły: dzieci z przedszkola pod wezwaniem „Anioła Stróża” w Szaflarach, które przedstawiły program artystyczny, młode wokalistki z Zaskala – Zuzia Jachymiak i Ola Lichaj, które swoim pięknym głosem zachwyciły publiczność, ale również inni uczniowie ze Szkoły w Zaskalu, którzy przez cały czas trwania Festynu prezentowali swoje fantastyczne umiejętności wokalne i artystyczne w konkursie Mini Mam Talent, Indianie z Boliwii – zespół Ahaju Fusion Bolivia, którzy wykonali swoje tradycyjne utwory boliwijskie ale także piosenki polskie, ochoczo zagrzewając publiczność do tańca, zespół Romski THERNE ĆHAWE z Szaflar, który swoim tańcem i kolorowymi strojami zaprezentował swoją bogatą kulturę i tradycję. Niemałą atrakcją był występ amatorskiego klubu mam pod nazwą „FitMania” który pokazał, że można się bawić w każdym wieku i propagować ruch dla poprawy kondycji fizycznej. Jak zwykle można było liczyć na strażaków z OSP Zaskale, tym razem swoje umiejętności pokazała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która pod dowództwem pana Jacka Króla pochwaliła się sprawnością fizyczną i zaprezentowała akcję gaśniczą. Seniorzy z klubu sportowego Skalni Zaskale rozegrali mecz wraz ze swoimi kolegami z grupy juniorów, wspaniale się przy tym bawiąc Niespodzianką okazała się wygrana tych młodszych. Czy seniorzy dawali fory „młodym”? – to już niech ocenią kibice.
Dla rodzin organizatorzy przewidzieli mnóstwo konkursów z cennymi nagrodami, między innymi: Dla całych rodzin: przenoszenie dzieci w worku, rzut beretem, robienie przysiadów z dziećmi na barana, a dla mam przyszywanie guzików na czas. Dzieci miały do wyboru rzucanie woreczkiem do celu, bieg z jajkiem, strzał na bramkę i różnego rodzaju wyścigi. Nowością i wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs STRONG TEAM polegający na przerzucaniu przez tatusia i dziecko opony na czas. W tym roku konkursy były przeprowadzane przez studentów III roku Turystyki i Rekreacji z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.
Nie zabrakło też atrakcji takich jak przejazdy na kucykach od pana Wacka Cetery z Zaskala, na którego zaangażowanie zawsze można liczyć, dmuchana zjeżdżalnia i kule wodne od Pana Stanisława Kozika - notabene członka Związku Podhalan z okolicy Łącka. Trwała też loteria, do której ściągały tłumy dzieciaków. Przez cały czas trwania imprezy można było zakupić kiełbaski z grilla, watę cukrową i popcorn, a także poczęstować się ciastem domowej roboty, napojami zimnymi, a także jogurtami i słodkościami.
Cały Festyn był akcją charytatywną, gdyż dochód z niego ZDR postanowił przeznaczyć na dofinansowanie do zakupu protezy dla Pawełka Gałdyna z Zaskala.
Po raz kolejny impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, przyciągnęła rzesze rodzin z dziećmi, które długo jeszcze będą wspominać wspaniałą zabawę. Organizatorzy zapraszają wszystkich za rok.
Impreza odbyła się pod patronatem Podhale Region.
Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” gmina Szaflary serdecznie dziękuje sponsorom, bez których nie byłoby tak wspaniałej zabawy a także rodzicom licznie zaangażowanym w przygotowanie samego Festynu jak i jego przebieg.

Sponsorzy główni:
Gminna Komisja do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach
Firma PPH JAPOŁ z Zaskala
Mieczysław Furczoń – Karczma ZADYMA z Szaflar
Gorący Potok z Szaflar
Ryszard Mazur, Wojciech Stołowski z Nowego Targu

Pozostali sponsorzy:
Klub FITMANIA z Zaskala
Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach
Stanisław Strama Stacja Paliw z Szaflar
Halina i Julian Buroń z Zaskala
Stanisław Grzęda z Zaskala
Paweł Mrowca – „Wszystko dla gołębi” z Zaskala
GASTROFAZA z Nowego Targu
Józef Kocańda – Sklep Wielobranżowy w Zaskalu
Andrzej Fąfrowicz z Szaflar
Zbigniew Szczepaniak – Sklep DAZBI z Zaskala
Grzegorz Więcek – właściciel sklepu z częściami do traktorów z Zaskala
Firma Majerczyk ze Skrzypnego
Zakład Produkcji Jogurtu MAGDA z Szaflar
Firma Pakfol z Zakopanego o/Nowy Targ
Józefa Białoń i Jolanta Białoń Lis z Zaskala
Wacław Cetera z Zaskala
Sołtys wsi Zaskale Andrzej Tylka
Danuta Bafia z Zaskala
Katarzyna i Piotr Sowa z Zaskala
Grażyna i Eugeniusz Pawlikowscy z Zaskala
FH GRELSKÓR Wojciech Nowobilski z Nowego Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.