PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Listopad 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Zubrzyca Górna

Góry

Jesień Anno Domini 2011 na Orawie – Spacerem po Kulówce...

Piątek, 18 listopada 2011 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Jesień na Orawie, fot. Wojciech SzatkowskiOrawski las, pełen kolorowych liści, widoki na pasmo Babiej Góry. To wszystko reporter Podhalańskiego Serwisu Watra oglądał na Orawie w Zubrzycy Górnej, podczas spaceru po Kulówce i Sadku. – Cy bocycie ten babiogórski las – śpiewa artysta. Bocem. Bo go widziałem. W kolorach i we mgle. Taki jaki jest. Piękny.


Czasami wystarczy tylko po prostu wyjść. Gdzieś. Bez celu, powłóczyć się po prostu. Przygoda spotyka nas bowiem w najmniej spodziewanych miejscach i sytuacjach. Trzeba tylko jej trochę pomóc. Po porannej kawie wychodzę na spacer przez Kulówkę do tzw. Sadku w Zubrzycy Górnej. Cisza. Czasami tylko słychać ujadanie psa. Las. Nie było nas był las. On nas przeżyje, przetrzyma. Jest jak fundament, pachnie, chwieje się pod uderzeniami wiatru, ale nas przetrzyma. Na pewno. Ten babiogórski las, który tak ukochał papież – Polak. Na ścieżce sporo wyschniętych liści. Szeleszczą pod butami, ścieżka idzie w górę. Wkoło mgliście. Tajemniczo. Z mgły wychodzą, wynurzają się liczne drzewa. Kolorowy ten świat. Świat prostoty. Drzewo, liść, widok na Babią Górę, pajęczyna. Przyroda. Żaden człowiek nie wymyśliłby takiego piękna. To dowód na istnienie Najwyższego Gazdy Świata. Na górze Sadku mgła się rozchodzi. Przebija się słońce. Piękna jest ta ziemia. Orawska ziemia, pod Babią Górą. Wystarczyło zaledwie dwadzieścia minut spaceru, by znaleźć takie piękne miejsca i kolory. Schodzę w dół. Prosta ścieżka leśna. Uwielbiam takie jak ona ścieżki. Obok drogi stoi drewniany dom. Stary orawski dom. Już nikt tu nie mieszka. Zaklęta jest w nim historia, ba – niejedna historia, taka jak życie. Znowu kolorowe liście. Piękny ten orawski świat, pełen ciepła, harmonii i prostoty. A w prostocie jest siła. Refleksja? Jest. Spacerujmy, ruszmy się z domu jesienią w ten kolorowy świat polskiej, tatrzańskiej, orawskiej, czy spiskiej jesieni. On nas zachwyci. Spróbujcie... Zapraszam do foto-galerii.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.