PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Żywiec

Wiadomości

Pomoc dla potrzebujących

Wtorek, 30 marca 2010 r.
Autor: Tomasz Terteka

Pomoc dla potrzebujących29 marca arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg przekazała sprzęt agd i żywność, rodzinom najbardziej potrzebującym z terenu Żywiecczyzny. Pieniądze pochodziły z sprzedaży książki pt. „Księżna Wspomnienia o polskich Habsburgach”. Rodziny same wskazały, które produkty żywnościowe, sprzęt gospodarstwa domowego są im najbardziej potrzebny. Publikacja o losach Honorowej Obywatelki Miasta Żywca stała się hitem wydawniczym. Książka bardzo dobrze się sprzedaje, jest dostępna w dużych sieciowych księgarniach na terenie całego kraju oraz na 130 portalach internetowych. Z kart książki możemy dowiedzieć się szeregu ciekawych faktów z życia tej niezwykłej kobiety. Wielką zaletą publikacji są wspomnienia, anegdoty, na temat dzieciństwa Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg.


Z kart książki wyłania się historia niezwykłej rodziny, która zawsze cechowała się postawą patriotyczną. Za swoją wielką miłość do Polski, Habsburgowie z Żywca byli prześladowani przez władze hitlerowskiej. Po wojnie aparat komunistyczny wypędził całą rodziną z Polski. W książce Arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg opowiada o swoim życiu emigracyjnym. Podczas 40 – letniego pobytu w Szwajcarii zawsze wierzyła, że kiedyś wróci do niepodległej Polski. Kilka lat temu powróciła na stałe do swojego rodzinnego Żywca i zamieszkała w pałacowym apartamencie. Książka wzbogacona jest licznymi nigdzie wcześniej nie publikowanymi zdjęciami. Publikacja autorstwa Krzysztofa Błechy i Adama Tracza została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników i recenzentów prasowych. Pozytywne recenzje ukazały się w największych polskich gazetach między innymi w dzienniku „ Rzeczpospolita”, tygodniku „ Wprost”, „ Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
Podczas spotkania Honorowa Obywatelka Miasta Żywca przekazała dary pięciu wielodzietnym rodzinom z terenu Żywiecczyzny. Przedstawiciele wydawcy książkizapowiadają, że w najbliższych tygodniach kolejne rodziny otrzymają pomoc rzeczową.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.