PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bańska Niżna

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

"Pamiętamy o Karłowiczu -REMINISCENCJE"

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r.
Autor: Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza

"Pamiętamy o Karłowiczu -REMINISCENCJE"Wernisaż wystawy fotografii autorstwa Mieczysława Karłowicza organizowany w ramach projektu "Pamiętamy o Karłowiczu -REMINISCENCJE" odbędzie się dnia 23 kwietnia o godz.14.00 w Ciepłowni Geotermalnej PEC Geotermia Podhalańska S.A. -Bańska Niżna, Cieplice 1. Wernisaż będzie połączony z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi organizowanego przez gospodarza obiektu.


Stowarzyszenie im.Mieczysława Karłowicza w Zakopanem w partnerstwie z Województwem Małopolskim, COTG PTTK w Krakowie oraz  PEC Geotermia Podhalańska S.A. jest organizatorem  wydarzenia, które ma na celu przybliżenie postaci wybitnego kompozytora, taternika, prekursora narciarstwa turystycznego ,współzałożyciela TOPR,  publicysty i fotografa - Mieczysława Karłowicza.

Człowieka wielu pasji i zainteresowań , które chcemy nieco "odkurzyć" i pokazać następnym pokoleniom.

Wystawa ma charakter "wędrującej" po rożnych miejscach powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego , a Ciepłownia Geotermalna jest jednym z jej "przystanków".

Prezes zarządu PEC Geotermia Podhalańska S.A.   -  pan Wojciech Ignacok - odniósł się z wielką życzliwością do pomysłu prezentacji  fotografii Mieczysława Karłowicza na terenie Ciepłowni Geotermalnej w Bańskiej Niżnej, miejscu bardzo nietypowym dla tego typu wydarzeń. Miejsce to odwiedzają wycieczki młodzieży, studentów, samorządowców i wielu innych grup społecznych i zawodowych z całej Polski, wielu krajów Europy, zainteresowanych funkcjonowaniem tego typu obiektu, od 25 lat dostarczającego  ekologiczne "ciepło z ziemi ".

Jest to jedna z niewielu firma na Podhalu wspierająca wydarzenia kulturalne.

Wystawa od 07 lutego 2018 do końca marca była prezentowana w restauracji "Bubuja" w Zakopanem- miejscu również bardzo otwartym na nasze wydarzenia.

Zapoczątkowała ona obchody 109-rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza oraz 10-tą, jubileuszową edycje festiwalu "Muzyka na Szczytach", który odbędzie się na początku września.

Z Geotermii Podhalańskiej planujemy jej dalsza wędrówkę po schroniskach, hotelach i innych gościnnych miejscach Podhala do końca 2018 roku .

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.