PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Biały Dunajec

Kultura

Koncert bp. Długosza

Wtorek, 16 sierpnia 2016 r.
Autor: EPM

Koncert bp. DługoszaBiskup „od dzieci” wystąpił w niedzielny wieczór z koncertem w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Nie tylko zaśpiewał, ale i zatańczył z góralkami argentyńskie tango. - Bardzo się cieszę, że jestem między wami. Pamiętajcie, że Bóg jest miłosierny i nie ma dla, dla nas chrześcijan, spraw niemożliwych do ogarnięcia. Uśmiechajcie i idźcie z nadzieją przez świat. Proszę was o to – mówił bp Antoni Długosz. A potem hierarcha zawładnął już sercami wiernych w kościele parafialnym w Białym Dunajcu.


Było tango dedykowane papieżowi Franciszkowi. Nie tylko zaśpiewane, ale i zatańczone. U boku biskupa stanęła Hania Stasińska "Rybka", laureatka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Religijnej w Skaryszewie. Księdzu biskupowi podczas koncertu towarzyszyła także kapela góralska w składzie: Jan Michałczak, Paweł Majerczyk, Paweł Dziedzina, Jan Jakubiec "Kubosek" oraz pięknie śpiewające dziewczęta: Katarzyna Chowaniec "Rybka", Ola Dziedzina, Weronika Waliczek, Karolina Cachro, również w tym spotkaniu wzięła udział Hanka Rybka. Profesjonalistka w każdym calu. I tym razem oklasków nie było końca. „Krywaniu, krywaniu” w jej wykonaniu zawsze brzmi niesamowicie. Podobnie jak niezwykle piękna i wzruszająca „Modlitwa” poświęcona zmarłemu ratownikowi TOPR.

Koncert został zorganizowany, poprowadzony oraz zaśpiewany przez Elżbietę Porębską-Mędoń.

Na zakończenie górale zaśpiewali księdzu biskupowi papieskie „Syćka se Wom życom". Były też upominki dla hierarchy. – Jeszcze raz wam dziękuję za to spotkanie. Pamiętajcie, nadzieja i jeszcze raz nadzieja – podkreślał bp Długosz. Następnie udzielił wszystkim błogosławieństwa. Bp Długosz najbliższe dni spędzi pod Tatrami. Hierarcha zatrzymał się w zakopiańskiej „Księżówce”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.