PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Biały Dunajec

Kultura

Koncert bp. Długosza

Wtorek, 16 sierpnia 2016 r.
Autor: EPM

Koncert bp. DługoszaBiskup „od dzieci” wystąpił w niedzielny wieczór z koncertem w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Nie tylko zaśpiewał, ale i zatańczył z góralkami argentyńskie tango. - Bardzo się cieszę, że jestem między wami. Pamiętajcie, że Bóg jest miłosierny i nie ma dla, dla nas chrześcijan, spraw niemożliwych do ogarnięcia. Uśmiechajcie i idźcie z nadzieją przez świat. Proszę was o to – mówił bp Antoni Długosz. A potem hierarcha zawładnął już sercami wiernych w kościele parafialnym w Białym Dunajcu.


Było tango dedykowane papieżowi Franciszkowi. Nie tylko zaśpiewane, ale i zatańczone. U boku biskupa stanęła Hania Stasińska "Rybka", laureatka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Religijnej w Skaryszewie. Księdzu biskupowi podczas koncertu towarzyszyła także kapela góralska w składzie: Jan Michałczak, Paweł Majerczyk, Paweł Dziedzina, Jan Jakubiec "Kubosek" oraz pięknie śpiewające dziewczęta: Katarzyna Chowaniec "Rybka", Ola Dziedzina, Weronika Waliczek, Karolina Cachro, również w tym spotkaniu wzięła udział Hanka Rybka. Profesjonalistka w każdym calu. I tym razem oklasków nie było końca. „Krywaniu, krywaniu” w jej wykonaniu zawsze brzmi niesamowicie. Podobnie jak niezwykle piękna i wzruszająca „Modlitwa” poświęcona zmarłemu ratownikowi TOPR.

Koncert został zorganizowany, poprowadzony oraz zaśpiewany przez Elżbietę Porębską-Mędoń.

Na zakończenie górale zaśpiewali księdzu biskupowi papieskie „Syćka se Wom życom". Były też upominki dla hierarchy. – Jeszcze raz wam dziękuję za to spotkanie. Pamiętajcie, nadzieja i jeszcze raz nadzieja – podkreślał bp Długosz. Następnie udzielił wszystkim błogosławieństwa. Bp Długosz najbliższe dni spędzi pod Tatrami. Hierarcha zatrzymał się w zakopiańskiej „Księżówce”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.