PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Biograd

Kultura

Robcusie w Chorwacji

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 r.
Autor: Stanisław Wójciak

Robcusie w ChorwacjiW dniach 12 - 16 stycznia Dziecięcy Zespół Regionalny „Robcusie” wraz ze swymi opiekunami przebywał w Biogradzie na Moru i Zadarze, miejscowościach leżących w północnej Dalmacji w Chorwacji. Dzieci zostały zaproszone oraz ugoszczone przez tamtejszy Zespół Regionalny „Kralj Tomislav” oraz proboszcza Katedry św. Anastazji w Biogradzie.


„Robcusie” uświetniły swoim występem uroczystą sesję tamtejszej Rady Miasta z okazji przypadającego „Święta miasta Biogradu”. Dzień później wraz ze słowackim zespołem folklorystycznym ze Starej Lubowni koncertowały podczas drugiego dnia miejskich uroczystości. W niedzielę natomiast wraz z przyjaciółmi ze Słowacji dały oprawę uroczystej Mszy św. w tamtejszej Katedrze św. Anastazji, a po nabożeństwie zgromadziły rzeszę Chorwatów, którzy ze wzruszeniem wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu polskim i słowackim.

W międzyczasie nie obeszło się bez wizyty nad Adriatykiem oraz zwiedzaniem tamtejszych zabytków, między innymi; przedromańskiego kościoła św. Donata z IX w., kościoła gotyckiego św. Tomy z IV w., renesansowej loggii, budynku straży miejskiej z wieżą zegarową, z XVI w., bramy Porta Terraferma, muzeum archeologicznego ze zbiorami z czasów starożytnych i średniowiecznych oraz licznych budowli z epoki baroku.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.