PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Grudzień 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Bukowina Tatrzańska, Zakopane

Rozmaitości

Dżentelmeni pomagają dzieciom na Podhalu

Poniedziałek, 10 grudnia 2012 r.
Autor: AKS

fot. Marta Wojtal„Stop bosym stopom” – to kampania połączona ze sprzedażą Kalendarza Dżentelmeni i płyty z muzyką, której celem jest pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. Olivier Janiak oraz Edward Kuchta – przedstawiciel partnera akcji, Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, odwiedzili Zakopane, aby przekazać paczki z obuwiem najbardziej potrzebującym. Nowa edycja wydawnictw na rok 2013 jest w sprzedaży.


Zima nie każdemu kojarzy się z ciepłym domem i zabawami na śniegu. Dla niektórych dzieci jest to najtrudniejszy okres w roku, w którym zmagają się z nieustającym chłodem i przemoczonymi stopami. W tym roku już po raz siódmy organizowana jest akcja „Stop bosym stopom”, która ma pomóc najbiedniejszym dzieciom przetrwać zimę w ciepłych butach. Co roku fundusze na zakup obuwia są pozyskiwane głównie ze sprzedaży Kalendarza Dżentelmeni oraz płyty z muzyką w wykonaniu znanych polskich artystów. 

Wsparcia potrzebującym udzielają także partnerzy akcji. 1 grudnia Edward Kuchta – Członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, właściciela kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa oraz Olivier Janiak – wydawca Kalendarza odwiedzili Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem, aby przekazać dzieciom obuwie zimowe, które pozwoli im cieszyć się urokami zimy. – Tego typu przedsięwzięcia powinny być częściej organizowane i nagłaśniane medialnie – komentuje Krystyna Juraszek, Dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem. – W Domu Dziecka staramy się stworzyć warunki na poziomie przeciętnej polskiej rodziny i dawać dzieciom wzór do naśladowania, aby przygotować je do funkcjonowania w dorosłym życiu, w które za niedługo wkroczą. Zimowe obuwie będzie przekazane 30 dzieciom w wieku od 4 do 19 lat, które są podopiecznymi naszego Domu Dziecka w Zakopanem.               

W tym roku dżentelmeni wsparli również m.in. Fundację Rak’n’Roll przygotowując dla jej podopiecznych tygodniowy wyjazd do BUKOVINA Terma Hotel Spa. Dzięki współpracy właścicieli kompleksu oraz organizatorów akcji w 2013 roku planowany jest kolejny wakacyjny pobyt najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodziny w Bukowinie Tatrzańskiej. 

Nową edycję kalendarza zdobią twarze 12 dżentelmenów – znanych polskich artystów, w tym roku wśród nich znaleźli się między innymi: Paweł Małaszyński, Marcin Perchuć, Leszek Lichota, Radzimir Dębski, Jacek Koman czy Piotr Adamczyk. Już w sprzedaży jest kalendarz ścienny na 2013 rok, w którym znajdziemy zdjęcia wykonane przez znakomitego fotografa Jacka Porębę. Kalendarz Dżentelmeni jest również dostępny z płytą zawierającą utwory z lat 70. Będą to covery utworów między innymi Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, 2+1, Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego w aranżacjach Michała Przytuły. 

Kalendarz naścienny z płytą są do nabycia jak zawsze w drogeriach Rossmann i sklepach CCC. Płyta z dwoma rodzajami kalendarzyka w Empikach, sklepach Media Markt i sklepach Saturn, a także na stacjach Orlen w całej Polsce.

Szczegóły akcji „Stop bosym stopom” na www.kalendarzdzentelmeni.pl oraz na profilu w serwisie facebook.com.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.