PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Wtorek, 27 października 2009 r.
Autor: Bukowiańskie Centrum Kultury Dom Ludowy

fot. Krzysztof HaładynaW dniu 14 października 2009 w bukowiańskim Domu Ludowym odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.


Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych na placu przed Szkołą Podstawową w Bukowinie Tatrzańskiej oraz złożeniem wiązanek na grobach zasłużonych bukowiańskich nauczycieli. Po Mszy Świętej w kościele parafialnym w Domu Ludowym zgromadzili się nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Bukowinie Tatrzańskiej, zaproszeni goście oraz licznie przybyli Bukowianie, którzy wysłuchali referatu okolicznościowego prof. Stanisława Andrzeja Hodorowicza na temat historii Bukowiny Tatrzańskiej oraz zasług państwa Ćwiżewiczów, którzy oddaną pracą nauczycielską i działalnością społeczną na trwałe wpisali się w historię naszej miejscowości.
W roku obecnym przypada 50. rocznica śmierci Franciszka Ćwiżewicza oraz 20. rocznica śmierci Michaliny Ćwiżewiczowej. Z tej okazji w ramach uroczystości odbyła się historyczna prezentacja multimedialna, która upamiętniała ich działalność kulturalno-oświatową.
Zebrani na uroczystości mogli obejrzeć również program artystyczny w wykonaniu bukowiańskich uczniów oraz występ zespołu regionalnego „Mali Wierchowianie”. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, serdecznie dziękujemy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.