PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Wtorek, 27 października 2009 r.
Autor: Bukowiańskie Centrum Kultury Dom Ludowy

fot. Krzysztof HaładynaW dniu 14 października 2009 w bukowiańskim Domu Ludowym odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.


Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych na placu przed Szkołą Podstawową w Bukowinie Tatrzańskiej oraz złożeniem wiązanek na grobach zasłużonych bukowiańskich nauczycieli. Po Mszy Świętej w kościele parafialnym w Domu Ludowym zgromadzili się nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Bukowinie Tatrzańskiej, zaproszeni goście oraz licznie przybyli Bukowianie, którzy wysłuchali referatu okolicznościowego prof. Stanisława Andrzeja Hodorowicza na temat historii Bukowiny Tatrzańskiej oraz zasług państwa Ćwiżewiczów, którzy oddaną pracą nauczycielską i działalnością społeczną na trwałe wpisali się w historię naszej miejscowości.
W roku obecnym przypada 50. rocznica śmierci Franciszka Ćwiżewicza oraz 20. rocznica śmierci Michaliny Ćwiżewiczowej. Z tej okazji w ramach uroczystości odbyła się historyczna prezentacja multimedialna, która upamiętniała ich działalność kulturalno-oświatową.
Zebrani na uroczystości mogli obejrzeć również program artystyczny w wykonaniu bukowiańskich uczniów oraz występ zespołu regionalnego „Mali Wierchowianie”. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, serdecznie dziękujemy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.