PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Patronat medialny WATRA

Zapraszamy na "Góralski Karnawał"

Środa, 6 lutego 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaDziś rozpoczął się 41. „Góralski Karnawał” w Bukowinie Tatrzańskiej, na który składa się Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych, Konkurs Tańca Zbójnickiego, Popisy Par Tanecznych, Kumoterki i wiele innych atrakcji. Impreza kultywuje i popularyzuje zwyczaje i obrzędy związane z okresem Bożego Narodzenia, Nowego Roku i tzw. „mięsopustem”. Biorą w niej udział zespoły nie tylko z Podhala, ale także ze Spisza, Orawy i innych regionów Polski.


Kolędowaniu i konkursom towarzyszą także występy zespołów regionalnych, spektakle teatralne, posiady góralskie, wystawa sztuki ludowej i imprezy plenerowe. W Bukowinie do niedzieli nie zabraknie więc muzyki, śpiewu, tańca oraz atmosfery radosnej karnawałowej zabawy.

Imprezę tradycyjnie już rozpoczął przejazd kapel i zaproszonych gości. W Domu Ludowym nastąpiło oficjalne otwarcie, którego dokonał dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury Bartłomiej Koszarek wraz z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Markiem Sową, Starostą Tatrzańskim Andrzejem Gąsienicą Makowskim oraz Wójtem Stanisławem Łukaszczykiem Kołocem. Następnie na scenie prezentowały się kapele uczestniczące w "Góralskim Karnawale".

W Bukowinie słychno śpiywanie i granie. Karnawał sie zacon i kolyndowanie. Zapraszamy serdecznie do Bukowiny Tatrzańskiej na 41. „Góralski Karnawał”, któremu patronuje Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.