PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Patronat medialny WATRA

Otwarcie 43. „Góralskiego Karnawału”

Środa, 4 lutego 2015 r.
Autor: Wojciech Kubina

Otwarcie 43. „Góralskiego Karnawału”Wielkie otwarcie 43. „Góralskiego Karnawału” za nami! Od wczoraj cała Bukowina Tatrzańska rozbrzmiewa muzyką i radosnym kolędowaniem. Barwny przejazd zaprzęgami paradnymi oraz inauguracja wydarzenia w Domu Ludowym zgromadziła wielu znamienitych gości oraz rzesze turystów. Byli z nami m.in. starosta powiatu tatrzańskiego Piotr Bąk, wójt gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk, prezes Związku Podhalan Andrzej Skupień, dyrektor biura Fundacji Cepelia Józef Spiszak oraz Jerzy Lechnerowski – burmistrz Kórnika.


Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się Ci najmłodsi – jak powiedział Pan Andrzej Skupień – największy skarb i „siła” na przyszłe lata. Zespół „Orlynta” z Bukowiny Tatrzańskiej – bo o nich tu mowa, z wielką radością tańczyli i śpiewali na bukowiańskiej scenie. Potem z wielkim przytupem zaprezentowały się kapele z Nowego Sącza, Cichego, Krościenka nad Dunajcem, Trzcinicy i Podszkla.

Wieczór należał do Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. Tym razem wystawili sztukę „Zatraceniec” pióra swojego patrona. Owacją na stojąco nie było końca. Do podziękowań dołączył się przyjaciel Domu Ludowego ksiądz pułkownik Andrzej Puzon z Hrubieszowa.

Od wielu już lat, Karnawałowi towarzyszy Wystawa Twórczości Ludowej. I tym razem  w świetlicy Domu Ludowego można oglądać tradycyjne malarstwo na szkle, wyroby ze skóry, dzwonki, wyroby kowalskie, rzeźbę oraz wiele innych wspaniałości, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Dziś od samego rana słychać muzykę i dzwonki. To zespół MLADOST z Bułgarii przygotowuje się do wieczornego występu… Będzie się działo!!! Od godziny 10.00 zaczynamy konkurs grup kolędniczych. A o 20.00 sceną zawładną zbójnicy i pary  taneczne.

Bądźcie z nami, bo przecież:
 
„Rózne karnawały bywajom, dyć wiycie!
Ale bukowiański nolepsý na świecie”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.