PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

„Dusza na dłoni”

Sobota, 11 lipca 2015 r.
Autor: Wojciech Kubina

„Dusza na dłoni”Pierwszy wakacyjny piątek za nami, a więc i pierwszy wernisaż otwierający wystawę z cyklu „Dusza na dłoni”. Efekt swojej pasji tym razem prezentują dwie panie fotograf – Justyna Kułaga i Anna Teska, które w kadrze obiektywu zatrzymują wspomnienia ze swoich podróży, a także ukazują piękno otaczającego je na co dzień świata. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy już po raz kolejny wspierają Cykl Wystaw „Dusza na dłoni”: Staroście Tatrzańskiemu Piotrowi Bąkowi, Wójtowi Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisławowi Łukaszczykowi oraz Prezesowi Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego Edwardowi Tyborowi.


Justyna Kułaga jest absolwentką Państwowej Szkoły  Sztuk Plastycznych w Kielcach, na kierunku rzeźba artystyczna. Choć na co dzień nie zajmuje się działalnością typowo artystyczną, to wykonywany przez nią zawód ma wiele wspólnego ze sztukami plastycznymi. Od kilkunastu lat jest związana z wydawnictwem, dla którego projektuje głównie okładki do książek. Jej artystyczna dusza przejawia się przede wszystkim w pasji do fotografii, która zajmuje się nią wyłącznie amatorsko. Jak sama mówi: „Fotografia profesjonalna to ciągła pogoń za lepszym sprzętem, za nowinkami, no i przede wszystkim konieczność ciągłego dbania o aspekty techniczne każdego zdjęcia, a ja chcę podchodzić do mojej pasji spontanicznie, z radością i bez ograniczeń”.

Anna Teska jest absolwentką Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Miłośniczka fauny, flory oraz muzyki. Kocha także podróże, dzięki którym może odkrywać nowe krajobrazy, struktury oraz przestrzenie. Sama tak mówi o swojej pasji jaką jest fotografia: „Wszystko co piękne, zaskakujące i zachwycające jest dla mnie warte uchwycenia i podzielenia się tym". W 2011 roku w Krakowie odbyła się jej poprzednia wystawa o nazwie "Abstrakcja w przyrodzie", która była jednocześnie pierwszą wystawą w jej dorobku.

Wernisaż w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” był wspaniałą okazją do tego by wspólnie z autorkami zdjęć przenieść się w różne zakątki świata, gdyż na wystawie prezentowane są fotografie nie tylko z Polski, ale również z  Ukrainy, Irlandii, Indii, Islandii czy Gruzji. Spotkanie to uświetniła muzyka góralska oraz poczęstunek przygotowany przez Pensjonat „Orlik” z Bukowiny Tatrzańskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.