PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Patronat medialny WATRA

Kolejne dni 49. „Sabałowych Bajań”

Wtorek, 18 sierpnia 2015 r.
Autor: Wojciech Kubina

Kolejne dni 49. „Sabałowych Bajań”Czwartek to dzień, kiedy w Domu Ludowym rozpoczęły się przesłuchania konkursowe 49. „Sabałowych Bajań”. Ale nie tylko! W tym dniu „Sabałowe Bajania” zagościły również na krakowskim Rynku podczas Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej. Zespoły z gminy Bukowina Tatrzańska swoją prezentację rozpoczęły barwnym korowodem wokół Rynku, dając mini koncerty na każdym rogu. Wraz z wejściem zespołów na scenę z ponad 180 gardeł rozbrzmiało „Hej tam spod Tater, spod siwyk Tater, hej poduchuje holny wiater. Hej poduchuje leci z nowinom, ze nasi idom ku dolinom”. Powitał nas Dyrektor Biura Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej Józef Spiszak.


Stanisław Łukaszczyk – Wójt Gminy  Bukowina Tatrzańska oraz Bartłomiej Koszarek – Dyrektor Bukowiańskiego  Centrum Kultury „Dom Ludowy” opowiadając o sile góralskiej kultury zaprosili licznie zgromadzoną publiczność na Koncert Galowy. „Orlynta” i „Mali Wierchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej, „Małe Podhale” z Jurgowa, „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia oraz „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej porwali serca wszystkich gości – zarówno z Polski jak i z zagranicy.   Na stoiskach można było zobaczyć wyroby skórzane, rzeźbę autorstwa twórców ludowych z naszego regionu, a także uzyskać informacje o całej gminie Bukowina Tatrzańska no i oczywiście 49. „Sabałowych Bajaniach”.

Dziękujemy za fantastyczne przyjęcie, niesamowitą atmosferę i mamy nadzieję, że spotkamy się w Bukowinie Tatrzańskiej, a za rok – znów na krakowskim Rynku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.