Bukowina Tatrzańska
Kultura
„Góry i tusz”
Autor: Alicja Wierzbanowska
W dniu 24 maja w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” odbył się wernisaż wystawy malarstwa tuszowego sumi-e znanej grupy twórczej „Ścieżka tuszu” pt. „Góry i tusz”. O całym przedsięwzięciu opowiedziała kurator i komisarz wystawy Pani Katarzyna Maleszko – kustosz kolekcji japońskiej w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Zaznaczyła, iż wydarzenie to jest nawiązaniem do przypadających w 2019 r. obchodów 100-lecia polsko-japońskich stosunków dyplomatycznych. O swoich pasjach, malarstwie i górach opowiedzieli również artyści: Agata Jóźwiak, Konrad Świtała i Lech Żurkowski.
Drugą część spotkania poprowadzili członkowie stowarzyszenia Drogi Herbaty - Urasenke Tankokai Sunshinkai. Zaprezentowali ceremonię picia herbaty, podczas której „gospodarz” podejmuje „gościa” czarką zielonej herbaty - matcha. Po pokazie herbacianego spotkania, uczestnicy wernisażu zostali poczęstowani ciasteczkiem i czarką herbaty.
Wystawę oglądać można w świetlicy Domu Ludowego w godzinach pracy Bukowiańskiego Centrum Kultury do 7 czerwca.
- Ludowe etui na tablet VII
Ludowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm. 60 zł - Wisiorek "Ogródek 5"
Wisiorek, z sukna i cekin. Średnica zawieszki 3 cm. Obw. 70 cm 30 zł - „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”
Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...45 zł



