PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2024 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Zajęcia twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r.
Autor: Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”

Zajęcia twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki LudowejZajęcia twórcze w Szkole Folkloru i Sztuki Ludowej – ciekawa i rozwijająca forma spędzenia wolnego czasu dla Ciebie i Twoich bliskich! Od lipca do końca sierpnia zapraszamy na warsztaty ze skórnictwa, metaloplastyki, haftu na suknie oraz plastyki obrzędowej i zdobniczej. Warsztaty ze skórnictwa to dobra okazja, aby poznać i nauczyć się technik zdobienia skóry, a także wykonywania torebek i opasków. Metaloplastyka to dziedzina twórczości obejmująca wyrób artystycznych przedmiotów z metalu. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się technikami obróbki metalu, które pozwalają na wykonanie spinek góralskich, klamer czy elementów pasa zbójnickiego. Haft na suknie. Pięknie haftowane męskie cuchy czy portki to można by rzec góralska tradycja i kultura igłą malowana… Podczas zajęć uczestnicy poznają nie tylko techniki haftu, ale również specyfikę i różnorodność wzorów charakterystycznych dla poszczególnych miejscowości na Podhalu i Spiszu.


Warsztaty plastyki zdobniczej i obrzędowej to spotkanie z barwnymi i bogatymi góralskimi zwyczajami. Jak ubrać „pytacom” cuchę na wesele? Jak dobrać kolory spódnic góralskich do świąt religijnych? Te i wiele innych zwyczajów oraz tradycji poznają uczestnicy tych właśnie warsztatów. 

Mamy nadzieję, że warsztaty te będą dla Was okazją do rozpoznania ukrytych talentów, integracji jak również uwierzeniem we własne możliwości, zdolności oraz odkryciem nowych pasji. 

Na warsztaty obowiązują zapisy, które trwają do 28 czerwca 2024 r. 

Realizacja warsztatów będzie możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.