PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Bukowina Tatrzańska

Wiadomości

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski

Środa, 9 marca 2016 r.
Autor: Piotr Korczak

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów MałopolskiW Bukowinie Tatrzańskiej obradowało Forum Wójtów i Burmistrzów Małopolski. W poniedziałek z włodarzami gmin spotkał się wicemarszałek Stanisław Sorys, we wtorek swoje wystąpienia mieli marszałek Jacek Krupa, wicemarszałek Wojciech Kozak oraz członek zarządu Grzegorz Lipiec. Wicemarszałek Stanisław Sorys przedstawił gospodarzom gmin ramy finansowe Subregionalnego Programu Rozwoju oraz przypomniał kalendarz naborów projektów subregionalnych i regionalnych. Wicemarszałek omówił także kwestie związane z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz wsparciem rewitalizacji.


Wicemarszałek Sorys przybliżył także wójtom i burmistrzom plany Województwa dot. stworzenia kanału promocji i dystrybucji produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych upowszechniającego i ułatwiającego dostęp mieszkańcom regionu i turystom do żywności wysokiej jakości pochodzącej z naszego regionu.

We wtorek z włodarzami spotkał się członek zarządu Grzegorz Lipiec, który przybliżył założenia Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - jego start zaplanowany jest na przełomie marca i kwietnia. Grzegorz Lipiec przypomniał o podziale na 6 subregionów i puli budżetu opiewającej na 6 mln złotych.

Podczas drugiego dnia przyznano również dyplomy dla 5 najlepszych gmin w rankingu Rankingu Gmin Małopolski 2014”, który przygotował Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji. Wyróżnionych zostało pięć najlepszych gmin: Myślenice (zwycięzca rankingu), Niepołomice, Wielka Wieś, Zielonki i Wieliczka.  

Z włodarzami gmin spotkali się także marszałek Jacek Krupa i wicemarszałek Wojciech Kozak. Tematem tej części Forum był program LIFE i współpraca z gminami w kwestii ochrony powietrza. - Chcemy mieć partnerów w wójtach i burmistrzach. Chcemy pomóc w przygotowaniu ekspertów, ludzi, którzy zwłaszcza w małych gminach będą nie tylko doradcą dla wójta, ale również dla właściciela nieruchomości. LIFE powstał z myślą o mieszkańcach, o pomocy dla każdego, kto chce dołączyć do walki o czyste powietrze w naszym otoczeniu - mówił marszałek Krupa do zebranych.

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski odbywało się w dniach od 7 do 9 marca.

źródło: malopolskie.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    130 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.