PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Zaproszenia

Diabelski Skrzypek Roby Lakatos

Niedziela, 30 grudnia 2012 r.
Autor: AKS

Diabelski Skrzypek Roby Lakatos30 grudnia o godz. 19.00 w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” zabrzmi wyjątkowa muzyka w wykonaniu niezwykłych artystów. Zapraszamy na koncert który zakończy rok w rytmach m.in. czardasza, walca, rosyjskich romansów i tanga, a wszystko to doprawione cygańskim ogniem, jazzowym feelingiem i wirtuozerią godną najsłynniejszych sal koncertowych świata. W ten magiczny świat muzyki przeniesie nas „diabelski skrzypek” Roby Lakatos wraz ze swoim zespołem.


Koncert został objęty patronatem  honorowym  Ambasadora Węgier dr Ivána Gyurcsika. Przedsprzedaż biletów w Domu Ludowym w cenie 60zł. Ilość miejsc ograniczona.

Roby Lakatos - Mówią o nim: diabelski skrzypek, czarodziejski showmen, szalony cygański muzyk, uduchowiony klezmer, doskonały wirtuoz.
Urodził się w 1965 r. w legendarnej węgierskiej dynastii skrzypków zapoczątkowanej przez Janosa Bihariego zwanego "cygańskim Paganinim", który cieszył się dużym uznaniem na dworze Habsburgów i w 1814 r. grał na Kongresie Wiedeńskim. Jego sztuką zachwycali się Beethoven i Liszt.
Roby  w  wieku 9 lat rozpoczął karierę jako pierwszy skrzypek w cygańskim zespole. W roku 1984 ukończył Budapeszteńskie Konserwatorium im. Béli Bartóka z pierwszą nagrodą w klasie skrzypiec. Od tamtej pory koncertował i współpracował z najlepszymi, m.in. z Maximem Vengerovem, Stéphanem Grappellim czy Marthą Argerich, zawsze jednak pamięta o swoich korzeniach, po mistrzowsku łącząc utwory klasyczne czy jazz z muzyką węgierskich Romów.
W latach 1986-1996 ze swoim zespołem występował w brukselskim „Les Ateliers de La Grande Ile". Wybitny skrzypek i dyrygent Yehudi Menuhin do tego stopnia zachwycał się umiejętnościami Lakatosa, że zawsze będąc w Brukseli, znajdował czas, aby go usłyszeć. Artysta z równą swobodą gra muzykę klasyczną, jazz i swoją rodzimą muzykę. Mówi się o nim cygański skrzypek, "diabelski skrzypek", wirtuoz muzyki klasycznej, improwizator jazzowy, kompozytor i aranżer. Jest to muzyk uniwersalny, którego siła interpretatora wywodzi się z jego doświadczeń improwizatora i kompozytora. Jego klasyczne aranżacje wzmocnione są energią węgierskiej muzyki cygańskiej, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla dorobku wielkich kompozytorów. Koncertował w najsłynniejszych salach Europy, Azji, Australii i Ameryki.

Info: materiały organizatora

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    170 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.