PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Zaproszenia

Obchody 160 rocznicy urodzin Hrabiego Władysława Zamoyskiego

Piątek, 5 kwietnia 2013 r.
Autor: AKS

Obchody 160 rocznicy urodzin Hrabiego Władysława Zamoyskiego5 kwietnia w Gminie Bukowina Tatrzańska odbędą się obchody 160 rocznicy urodzin Hrabiego Władysława Zamoyskiego.


Program obchodów 160 rocznicy urodzin Hrabiego Władysława Zamoyskiego
w dniu 5 kwietnia 2013r
w Gminie Bukowina Tatrzańska

 

5 kwietnia 2013 (piątek) 

Część I godz. 10.00 Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej 

Konferencja popularno – naukowa poświęcona życiu i działalności hr. Władysława Zamoyskiego – Sesja dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz klas I – III gimnazjów z Gminy Bukowina Tatrzańska: 

Prelegenci: 

 1. Prof. Dr hab. Kazimierz Karolczak – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie -temat: Hrabia Władysław Zamoyski jako człowiek, jego osobowość i cechy charakteru, czym może służyć jako wzorzec postawy dla młodego pokolenia? 
 2. Dr hab. Jerzy Roszkowski – Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem - temat: Jak to się stało, że Hrabia Władysław Zamoyski urodzony w Paryżu, Pan z Wielkopolski stał się Władcą Tatr oraz co zrobił dla Podhala i mieszkających  tutaj ludzi. 
 3. Pan Piotr Bąk - Prezes Klubu Władysława Zamoyskiego w Zakopanem  - temat: Historia sporu o Morskie Oko. Prelekcja wzbogacona o prezentację multimedialną autora. 
 4. Dr. Zbigniew Kalisz – Fundacja Zakłady Kórnickie - temat: Działalność hr. Władysława Zamoyskiego w Wielkopolsce, Fundacja „Zakłady Kórnickie” 
 5. Dr inż. Marcin Guzik - Tatrzański Park Narodowy - temat: TPN jako spadkobierca dóbr hr. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem i Tatrach. 

Wystąpienia prelegentów ok 25 minut, po każdym wystąpieniu ok 10 min przerwy wypełnionej muzyką, śpiewem i tańcem góralskim. 

Część II godz. 15.30 Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej 

Publiczna prezentacja filmu dokumentalnego „Pan z Wielkopolski – Władca Tatr” oraz spotkanie z jego scenarzystą i reżyserem Panem Januszem Sidorem. Wstęp wolny. 

Część III godz. 17.00 Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”
w Bukowinie Tatrzańskiej
 

Uroczysta otwarta Sesja Rady Gminy Bukowina Tatrzańska połączona z sesją popularno – naukową dla dorosłych poświęconą życiu i działalności hr. Władysława Zamoyskiego z udziałem prelegentów: 

 1. Prof. Dr hab. Kazimierz Karolczak – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 
 2. Dr hab. Jerzy Roszkowski – Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem 
 3. Pan Piotr Bąk - Prezes Klubu Władysława Zamoyskiego w Zakopanem 
 4. Dr. Zbigniew Kalisz – Fundacja Zakłady Kórnickie 
 5. Dr inż. Marcin Guzik - Tatrzański Park Narodowy 

Wystąpienia prelegentów do 10 min. Po każdym wystąpieniu prelegenta przewidziana jest krótka przerwa wypełniona muzyką, śpiewem i tańcem góralskim. Na zakończenie spotkania przewidziany jest czas na krótkie wystąpienia i zadawanie pytań do zaproszonych gości.

W części I i III uroczystości przewidziane jest również wystąpienie scenarzysty i reżysera filmu „Pan z Wielkopolski – Władca Tatr” Pana Janusza Sidora.

Organizatorzy: 

 1. Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska.
 2. Bukowiańskie Centrum Kultury Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej
 3. Szkoła Podstawowa im. Władysława Zamoyskiego w Brzegach
 4. Zespół Szkół im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej 

Sponsorzy: 

 1. Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska
 2. Pensjonat „Pod Kotelnicą” w Białce Tatrzańskiej
 3. Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne
Zobacz w naszym sklepie:
 • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
  40 zł
 • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
  55 zł
 • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
  7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.