PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Zaproszenia

Leopold Kozłowski i Przyjaciele w BUKOVINIE

Niedziela, 28 kwietnia 2013 r.
Autor: AKS

Leopold Kozłowski i Przyjaciele w BUKOVINIEJest nazywany ostatnim klezmerem Galicji i skarbem krakowskiego Kazimierza – Leopold Kozłowski po raz pierwszy wystąpi na Podhalu. Koncert znanego pianisty i kompozytora odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia w Hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej. Imprezę poprowadzi Jacek Cygan, a na scenie obok Leopolda Kozłowskiego wystąpią również przyjaciele artysty.


Leopold Kozłowski to wybitny kompozytor, pianista i dyrygent. Konsultant muzyczny oraz aktor w filmie „Lista Schindlera” Stevena Spielberga, a także autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych m.in. „Austerii” oraz „I skrzypce przestały grać”.  Jeden z jego wujów to legendarny klarnecista Naftule Brandwein – uważany w Ameryce za „króla muzyki żydowskiej świata”. 

Ostatni klezmer Galicji wystąpi w sali kongresowej Hotelu Bukovina w niedzielę 28 kwietnia br. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Całą imprezę poprowadzi wieloletni przyjaciel artysty, znany poeta i autor tekstów – Jacek Cygan. Będzie to pierwsza okazja, aby posłuchać muzyki wybitnego klezmera na Podhalu:

Leopold Kozłowski odwiedzi nasz region po raz pierwszy, tym bardziej cieszymy się, że koncert odbędzie się właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej – mówi Adam Mazurkiewicz, Dyrektor Hotelu Bukovina i gospodarz imprezy. – Podhale od wieków przyciąga i inspiruje artystów – dodaje Mazurkiewicz. 

Na scenie, obok wybitnego muzyka, nie zabraknie również innych związanych z Krakowem artystów. Wystąpią: Kamila Klimczak (aktorka Teatru Bagatela, związana również z Piwnicą pod Baranami), Katarzyna Jamróz (aktorka filmowa i telewizyjna), Renata Świerczyńska (wokalistka, aktorka Piwnicy pod Baranami), Marta Bizoń (aktorka teatralna i filmowa, związana m.in. z krakowskim Teatrem im. J. Słowackiego), Andrzej Róg ( aktor i reżyser, współpracował m.in. z Teatrem STU oraz kabaretem Loch Camelot), Jacek Hołubowski (znany akordeonista) oraz Halina Jarczyk (skrzypaczka i kierownik muzyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie). 

Po koncercie goście będą mieć możliwość zakupu książki „Klezmer” Jacka Cygana z autografem autora. 

Bilety na koncert, w cenie 60 zł, dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej: www.termabukowina.pl oraz w dniu imprezy w recepcji Hotelu Bukovina (możliwość wcześniejszej rezerwacji telefonicznej: +48 18 20 25 400).

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.