PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Zaproszenia

Leopold Kozłowski i Przyjaciele w BUKOVINIE

Niedziela, 28 kwietnia 2013 r.
Autor: AKS

Leopold Kozłowski i Przyjaciele w BUKOVINIEJest nazywany ostatnim klezmerem Galicji i skarbem krakowskiego Kazimierza – Leopold Kozłowski po raz pierwszy wystąpi na Podhalu. Koncert znanego pianisty i kompozytora odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia w Hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej. Imprezę poprowadzi Jacek Cygan, a na scenie obok Leopolda Kozłowskiego wystąpią również przyjaciele artysty.


Leopold Kozłowski to wybitny kompozytor, pianista i dyrygent. Konsultant muzyczny oraz aktor w filmie „Lista Schindlera” Stevena Spielberga, a także autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych m.in. „Austerii” oraz „I skrzypce przestały grać”.  Jeden z jego wujów to legendarny klarnecista Naftule Brandwein – uważany w Ameryce za „króla muzyki żydowskiej świata”. 

Ostatni klezmer Galicji wystąpi w sali kongresowej Hotelu Bukovina w niedzielę 28 kwietnia br. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Całą imprezę poprowadzi wieloletni przyjaciel artysty, znany poeta i autor tekstów – Jacek Cygan. Będzie to pierwsza okazja, aby posłuchać muzyki wybitnego klezmera na Podhalu:

Leopold Kozłowski odwiedzi nasz region po raz pierwszy, tym bardziej cieszymy się, że koncert odbędzie się właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej – mówi Adam Mazurkiewicz, Dyrektor Hotelu Bukovina i gospodarz imprezy. – Podhale od wieków przyciąga i inspiruje artystów – dodaje Mazurkiewicz. 

Na scenie, obok wybitnego muzyka, nie zabraknie również innych związanych z Krakowem artystów. Wystąpią: Kamila Klimczak (aktorka Teatru Bagatela, związana również z Piwnicą pod Baranami), Katarzyna Jamróz (aktorka filmowa i telewizyjna), Renata Świerczyńska (wokalistka, aktorka Piwnicy pod Baranami), Marta Bizoń (aktorka teatralna i filmowa, związana m.in. z krakowskim Teatrem im. J. Słowackiego), Andrzej Róg ( aktor i reżyser, współpracował m.in. z Teatrem STU oraz kabaretem Loch Camelot), Jacek Hołubowski (znany akordeonista) oraz Halina Jarczyk (skrzypaczka i kierownik muzyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie). 

Po koncercie goście będą mieć możliwość zakupu książki „Klezmer” Jacka Cygana z autografem autora. 

Bilety na koncert, w cenie 60 zł, dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej: www.termabukowina.pl oraz w dniu imprezy w recepcji Hotelu Bukovina (możliwość wcześniejszej rezerwacji telefonicznej: +48 18 20 25 400).

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIIISpinka góralska XIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.