PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Zaproszenia

Kulinarny Festiwal Współczesnej Góralszczyzny

17–18 stycznia 2014 r.
Autor: Marta Ulman

Kulinarny Festiwal Współczesnej GóralszczyznyBUKOVINA Terma Hotel SPA organizuje cykl pokazów i warsztatów dla miłośników gotowania, pragnących poznać kulinarne techniki uczestników programu „Top Chef”. Utalentowani goście dadzą popis swoich umiejętności u boku Sylwestra Lisa, szefa kuchni ekskluzywnego kompleksu i jednocześnie jednego z finalistów programu. Spotkania zostały zaplanowane na cały okres ferii zimowych, czyli w styczniu i lutym. Pierwszy pokaz i warsztat odbędą się w dniach 17 – 18 stycznia (piątek, sobota).


BUKOVINA Terma Hotel SPA organizuje cykl pokazów i warsztatów dla miłośników gotowania, pragnących poznać kulinarne techniki uczestników programu „Top Chef”. Utalentowani goście i przyjaciele dadzą popis swoich umiejętności u boku Sylwestra Lisa, Executive Chef Kuchni ekskluzywnego kompleksu i jednocześnie jednego z finalistów programu. Spotkania zostały zaplanowane na cały okres ferii zimowych, czyli w styczniu i lutym. Pierwszy pokaz i warsztat odbędą się w dniach 17 – 18 stycznia (piątek, sobota).

Z inicjatywy Sylwestra Lisa – Executive Chef Kuchni Bukovina Terma Hotel SPA – powstał wyjątkowy projekt „Kulinarny Festiwal Współczesnej Góralszczyzny z Szefami Kuchni Top Chef”. To święto gastronomii, którego głównym celem jest łączenie podhalańskich smaków z indywidualnym stylem każdego z zaproszonych kucharzy. Cykl wydarzeń otworzy spotkanie z Dariuszem Kuźniakiem – szefem kuchni wielu restauracji i miłośnikiem kuchni molekularnej. Już w piątek, wspólnie z Sylwestrem Lisem, Executive Chef Kuchni Bukovina Terma Hotel SPA, zaprezentuje on swoją kulinarną technikę i przygotuje swoje popisowe dania. Wstęp na pokaz jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Z kolei następnego dnia podczas warsztatów będzie można zgłębić swoją wiedzę pod okiem obydwu szefów kuchni. Koszt uczestnictwa dla jednej osoby wynosi 120 zł.

Jednak to nie koniec atrakcji – kulinarne wydarzenia w ekskluzywnym kompleksie BUKOVINA Terma Hotel SPA wypełnią wszystkie weekendy stycznia i lutego. Wspólnie z Sylwestrem Lisem pokazy i warsztaty poprowadzą także jego przyjaciele, uczestnicy „Top Chef”: Marcin Piotrowski, Ewa Malika Juchnowicz, Robert Świątek, Piotr Ślusarz, Liliana Filipiak i Bartłomiej Krężel.

„Sztuka kulinarna jest dla nas bardzo ważna. Serwowane w naszej restauracji potrawy są zawsze najwyższej jakości, a w karcie można znaleźć oryginalne smaki, łączące podhalański regionalizm i najnowsze trendy kuchni fusion. Dlatego postanowiliśmy przygotować cykl spotkań z najlepszymi szefami kuchni w Polsce. Chcielibyśmy, aby nasz festiwal był inspiracją zarówno dla tych, którzy kochają gotować, jak również kuchennych sceptyków i zachęcił ich do tego, aby częściej sięgali po odważne rozwiązania" – mówi Sylwester Lis, Szef Kuchni BUKOVINA Terma Hotel SPA.

Program „Top Chef” jest jednym z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie. To test podstawowych umiejętności do bycia szefem kuchni, a także sprawdzian wszechstronności i kreatywności uczestników. Wszystko weryfikowane jest za pomocą kulinarnych zadań. Każdy odcinek składa się z serii wymagających konkurencji.

Harmonogram kulinarnych pokazów i warsztatów z uczestnikami „Top Chef”:
• 17 – 18.01– Dariusz Kuźniak
• 24 – 25.01 – Marcin Piotrowski
• 31.01 – 01.02 – Ewa Malika Juchnowicz
• 07 – 08.02 – Robert Świątek
• 14 – 15.02 – Piotr Ślusarz
• 21 – 22.02 – Liliana Filipiak
• 28.02-01.03 – Bartłomiej Krężel

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, w celu rezerwacji prosimy o kontakt z recepcją Hotelu BUKOVINA pod numerem telefonu +18 20 25 400.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.