PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Zaproszenia

Kino powraca do Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej

Środa, 8 listopada 2023 r.
Autor: Alicja Wierzbanowska

Kino powraca do Domu Ludowego w Bukowinie TatrzańskiejDo Domu Ludowego powraca kino… W 1926 roku Franciszek Ćwiżewicz zakupił aparaturę kinową z mechanizmem na korbkę. Za jej pomocą nieme filmy były wyświetlane aż w czterech powiatach, a pozyskane dochody przeznaczane na konto Komitetu Budowy Domu Ludowego. W latach powojennych działało tu kino pod nazwą „Wierchy”. Dzisiaj w Domu Ludowym możemy się cieszyć nowoczesnym rzutnikiem i dużym, wypełniającym światło sceny ekranem. Dzięki temu, w ramach obchodów 100-lecia bukowiańskiego teatru chcemy zaprosić na cykl wyjątkowych seansów filmowych.


W 1989 roku został nagrany na kasetę VHS „Zatraceniec”, przedstawienie pióra Józefa Pitoraka. To właśnie tą sztuką, w środę 8 listopada 2023 r. rozpoczniemy teatralne spotkania, na których zostaną wyświetlone archiwalne sztuki w wykonaniu bukowiańskiego teatru.

Piyknie pytomy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.