PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

I Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Julian Tuwim Dzieciom”

Sobota, 29 czerwca 2013 r.
Autor: Wojciech Kubina

fot. Wojciech Kubina25 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowinie Tatrzańskiej im. Michaliny Ćwiżewiczowej zorganizowała I Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Julian Tuwim Dzieciom” oddając hołd wielkiemu Poecie z okazji 60-tej rocznicy śmierci i 100-lecia jego poetyckiego debiutu.


O godz. 9.00 w świetlicy Domu Ludowego zebrali się uczniowie z 7 szkół podstawowych z terenu naszej gminy, a także z przedszkola w Jurgowie, w sumie 33 uczestników. Konkurs rozpoczął się od uroczystego powitania wszystkich przez Z-cę Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej– Katarzynę Twardosz oraz Wójta naszej gminy – Stanisława Łukaszczyka. Po życzeniach powodzenia, kolejno swój talent recytatorski, a nawet aktorski prezentować zaczęli uczestnicy konkursu. Dzieci wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych, kl. 0-I i II-III. Nie zabrakło ciekawych przebrań i rekwizytów nawiązujących tematycznie do przedstawianych wierszy Juliana Tuwima. Dzieci przygotowały się bardzo profesjonalnie. Okazało się, że wszyscy kryją w sobie ogromne pokłady talentu recytatorskiego.

Jury przy ocenie brało pod uwagę: opanowanie pamięciowe tekstu, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny, ale także poszukiwanie nowatorskich interpretacji utworów literackich. W kategorii klas „0-I” I miejsce zajęła Ewa Wojtanek, II miejsce  Zuzia Madeja, III miejsce ex aequo Zosia Wacław oraz Zosia Wojtas. W kategorii klas „II-III” I miejsce zdobyła Maria Wojtanek, II miejsce Iwona Haniaczyk, III miejsce ex aequo Kinga Kuczaj, Kasia Milan oraz Klaudia Rzadkosz.

Wszyscy otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom: GS Bukowina Tatrzańska i BCK Dom Ludowy.

Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz gratulujemy!

Mamy nadzieję, że wiersze Tuwima nadal będą się cieszyć taką popularnością wśród młodych czytelników.

Celem  konkursu było:

 1. Przybliżenie dzieciom twórczości Juliana Tuwima,
 2. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
 3. Poznawanie języka literackiego, poszerzanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, mowy, myślenia, uczuć, kształtowanie postaw i rozumienia wartości uniwersalnych,
 4. Pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu.
Zobacz w naszym sklepie:
 • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
  70 zł
 • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
  7 zł
 • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
  160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.