PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Kultura

Odpust Koła Kościelisko

Poniedziałek, 20 września 2010 r.
Autor: Mieczysław Fudala

fot. Anna ZalińskaW niedzielę 5. września odbył się czwarty Odpust Kosścieliscański. Rozpoczął się Mszą św., którą celebrował kapelan Koła Kościelisko Nr 54 ks. Robert Łojek. Mszę św. ubogaciły relikwie św. Kazimierza patrona parafii Kościelisko, które przywiózł z parafii św. Trójcy ks. Ryszard Czerniak.


Służba liturgiczna: ministranci - Krystian Nowak, Mateusz Fudala.
Lektorzy - Adam Górecki, Anna Stopka (wice prezesi Koła)
Psalm -Anna Watycha, Monika Fudala i Dorota Mniszak
Modlitwa wiernych - Mieczysław Fudala (prezes)
Nowym chorążym Koła Nr 54 Kościelisko został Marcin Bachleda. Był także sztandar Koła Nr 43 Zakopane, Nr 73 Zaskale i Nr 26 Raba Wyżna. Dziękujemy tym Kołom za upiększenie naszego Odpustu. Na Mszy św. jak i również później na polanie, grała muzyka góralska w składzie: Stanisław Pająk, Władysław Fudala, Józef Korkosz, Leopold Kulach, Zdzisław Leśnicki, Gienek Leśnicki, Kazimierz Budz, i Kuba Baraniak.
Po Mszy św. prezes złożył życzenia kapelanowi Koła z okazji jego urodzin. Podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na dalszą część imprezy na polanie. Tam na samym początku, wystąpił zespół "Mali Kosścieliscanie", który działa przy kole Kościelisko pod kierownictwem: Anny Watycha, Marcina Gąsienica Byrcyn, i Andrzeja Jakubiec.
Później odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Wisłą-Chicago i Kościelisko-Polaniorze, który zakończył się wynikiem 3:2 dla Kościelisko. Organizatorem, jak i sponsorem medali i pucharu był, jak co roku, Janusz Nowak.
W miedzy czasie wszyscy zajadali się znakomitymi potrawami domowej roboty.

Wielkie podziękowania dla sponsorów i obsługi kuchni.
Sponsorzy kuchni: Janosik Bankiet Hall, Lassak Delikatesy, Shop & Save Market, Restauracja Staropolska (siostry Krupa), Lowel Foods, Krystyna Pitoń, Wojciech i Stanisława Mniszak, Halina Kozub, Krystyna Kania, Marcin Stopka, Katarzyna i Wacek Mucha.
Obsługa kuchni: Krystyna Pitoń, Wojciech i Stanisława Mniszak, Małgorzata i Tomasz Topór-Smas, Anna Matyga, Stanisław Stopka, Antonina Kęsek, Anna Krzeptowska Sabała, Danuta Nowak i Wacek Mucha.
Były także stragany:
Stragan Koła Kościelisko - Iwona Fudala
Goskand Sport -Andrzej Pitoń
Twórcy Ludowi -Stanisław Kulawiak, Helena i Jan Stopka
Po południu, wystąpił zespół „Wanta” działający przy Kole Nr 34 Zakopane pod kierownictwem Agnieszki Wątor. Były atrakcje dla dzieci: karuzela, namiot do skakania oraz dorożka, którą można było się przejechać po polanie. Wielkie podziękowania dla Bartka Byrcyna, który co roku jeździ konno na naszym pikniku.
Odbyła się też bogata loteria fantowa, w której można było wygrać wiele atrakcyjnych rzeczy jak np. telewizor plazma, jak również niespodzianką tej loterii był żywy baran do wygrania. Loterie, jak i sprzedaż biletów prowadzili: Mieczysław Fudala, Anna Watycha, i Wojciech Krzeptowski Sabała. Co piąty kupiony bilet dostawał czekoladę za darmo.
Sponsorzy loterii fantowej:
Goskand Sport - Małgorzata i Andrzej Pitoń, Beata i Andrzej Szczepaniak, Mariola i Paweł Kukułka, DJ Lipski, PNC Bank, Lassak Delikatesy, W. A. Jewelers, Marcin Stasiński, Maria i Kazimierz Sabała, Stanisław Kulawiak, Jan Bachleda, Koło Nr 34 Zakopane, Helena i Jan Stopka, Klub TOPR oraz donacja $50 Helena Bachleda.
W przerwach pomiędzy występami zespołów, jak i po loterii fantowej, grał do tańca znakomity zespół „KONTRA BANDA”.
Pomoc przy robieniu sceny, sprzątanie, oraz wszelkie prace związane z piknikiem:
Kazimierz, Wojciech i Maciek Sabałowie, Adama Górecki i Iwona, Mieczysław i Mateusz Fudala, Krystian i Janusz Nowak, Wojciech i Stanisława Mniszak, Janusz i Władysław Kania, Jan i Klimek Bachleda.
Parking: Klimek Bachleda, Mateusz Fudala, i Józef Kęsek.
Sprzedaż bloczków: Maria Bukowska, Krystyna Kania i Wojciech Krzeptowski Sabała.
Zdjęcia: Anna Zalińska, Władysław Kania.
Kamera: Marcin Stasiński, MARCEL z telewizji słowackiej.
Zdjęcia z odpustu można już oglądać na stronie ZPPA.ORG, która obsługuje korespondent Związku Podhalan Wojciech Dorula.
Dziękujemy wszystkim mediom, które ogłaszały nasz Odpust: Radio 1030 am. 1080 am. oraz 1490 am.
W imieniu całego Zarządu Koła Nr 54 Kościelisko - Polaniorze składam podziękowanie wszystkim za pomoc i współprace przy organizowaniu naszego Odpustu, a wszystkim miłym gościom za tak liczne przybycie.
Do zobaczenia za rok!

Prezes Koła Nr 54 Kościelisko – Polaniorze.
Mieczysław Fudala

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VIIISpinka góralska VIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.