PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Trwa Festiwal "Muzyka na Szczytach"

Czwartek, 23 września 2010 r.   Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Trwa Festiwal "Muzyka na Szczytach"Trwa II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”, w którym uczestniczą wybitni muzycy z Polski i z zagranicy. W tym roku z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina również zakopiański festiwal w dużej części został jemu poświęcony. Nie zapomniano jednak o innych polskich twórcach, takich jak Feliks Dobrzyński, Juliusz Zrębski i Roman Maciejewski. Grana jest także klasyka światowa – Robert Schumann i Franciszek Schubert oraz mniej znane dzieła muzyki francuskiej, włoskiej, niemieckiej, a nawet meksykańskiej. Ideą festiwalu jest bowiem prezentowanie polskich utworów, wykonywanych przez muzyków wysokiej klasy, w połączeniu z utworami zaliczanymi do światowej klasyki. Festiwalowa publiczność miała już okazję wysłuchać kilku ciekawych projektów muzycznych z udziałem m.in. Jonathana Plowrighta, Ewy Marii Żuk i Orkiestry Kameralnej AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.