PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Wiadomości

Życzenia prezesa Związku Podhalan Północnej Ameryki

Czwartek, 20 grudnia 2012 r.
Autor: Prezes ZPPA - Andrzej Gędłek

Życzenia prezesa Związku Podhalan Północnej AmerykiJak obycoj stary koze, podłog ojcow nasej wiary, pragne złozyć Wom zycenia z dniem Bozego Narodzenia. Niech ta Gwiozdka Betlejemsko wtoro wschodzi nam po zmroku do Wom scęścio i pomyślności w nadchodzacym Nowy Roku. Zaś kie nodyndzie Dzień Wiglili i opłatek weżmiecie w ręke, choć kozdy z Wos bedzie kansi w oddali, to z Wami bedzie nase serce. Kiedy nadyndom miełe święta, to niech te słowa Wom przybocom, ze o Tobie wtosi bocy i w oddali spyndzo święta..... Moi drodzy, kolejny rok przechodzi do historii w rodzinie związkowej, rok, który obfitował w wiele wydażeń organizacjnych jak i kulturalnych.


     My Polacy, my Podhalanie mamy swoją tradycję, która szanujemy i chcemy ją naszym dzieciom przekazywać. Tu w tym miejcu można by przy tych życzeniach wymienić wiele spraw, które się dopełniły w tym roku, ale i tych, które się nie spełniły lub nie zostały dopełnione w takim wymiarze jak by my sami chcieli, aby się zrealizowały.
Jednym wielkim sukcesem była opera „Jan Paweł II na Podhalu” w której realizacji wzieło udział dziesiątki osób. Odwiedziło naszą siedzibę wielu znakomitych ludzi tak kultury jak i polityki oraz duchowieństwa.
    Zarząd Główny wraz  z obsługą Domu Podhalan starał się służyć naszej społeczności Związkowej i nie tylko, jak tylko umiał, jak tylko mógł. Dlatego tą drogą jako prezes Związku Podhalan pragnę podziękować Wam wszystkim za ogromny wkład pracy na rzecz naszej oganizacji, która powinna być dla wielu wspólną rodziną, a jak rodziną, to i wspólna powinna być troska o jej dobre imię.
   Rodakom tam w kraju, braciom i siostrom pod Tatrami, by się im spełniały życzenia jakie sobie na Nowy Rok złożyli. Bratniej organizacji Związkowi Podhalan tak tej w kraju jak i poza zagranicami, by w rodzinie związkowej spełniali, to co wspólnie przedsięwzieli
    Pragnę złożyćwszystkim kołom, klubom jako członkom Związku Podhalan, Waszym rodzinom jak i całej Polonii najserdeczniejsze życzenia z okazji Narodzenia Pana.
    Naszym kapelanom Związkowym oraz całemu polskiemu jak i polonijnemu duchowieństwu by Nowonarodzony Chrystus miał Was w szczgólnej opiece w służbie Bogu i społeczeństwu.
    Wszystkim redaktorom Radia Związku Podhalan, redakcji Podhalanina oraz polonijnym mediom „sieły do kozdyj zyły” jak i polotu i weny do tworzenia coraz lepszych artykułów, programow tak radiowych jak i telewizjnych.
    Polonijnym biznesom za wspieranie naszej organizacji na każdym odcinku, niech ta Gwiazdka Betlejemska, która wschodzi nam po zmroku, da Wam szczęścia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.
       
   Szczęść Wam Panie Boże
W imieniu Zarządu Głównego Prezes ZPPA - Andrzej Gędłek

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.