PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Wiadomości

"Memoriał Day"

Poniedziałek, 24 czerwca 2013 r.
Autor: Anna Zalińska

"Memoriał Day"27 maja 2013r. przed południem na cmentarzu Zmartwychwstania w Justice IL została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych żołnierzy, którzy ofiarowali swoje życie za naszą wolność, oraz za wszystkich zmarłych, którzy odeszli do Niebiańskiej Ojczyzny. W Stanach Zjednoczonych Dzień Pamięci obchodzony jest zawsze w ostatni poniedziałek maja. Mszę św. koncelebrował Ks. Biskup. J. Andrzej Wypych w asyście ks. Antoniego Bury (proboszcz św. Brunona) i kilku księży i diakonów. W Mauzoleum na Cmentarzu Zmartwychwstania w Justice Il. uczestniczyło we Mszy św. ponad tysiąc wiernych. Wśród uczestników Eucharystii byli zgromadzeni licznie Weterani z II Wojny Światowej, a także z wojen toczonych przez Stany Zjednoczone w Korei, Wietnamie, Afganistanie i Iraku.


Po Mszy św. licznie zgromadzeni przedstawiciele poloni zostali zaproszeni na obiad do Sali bankietowej Crystal Light, przez pana Kazimierza Kopcia. Spotkanie to miało z kolei 33 raz, co roku Polonia i rodzina p. Kopcia spotyka się na obiedzie, świętowanie to rozpoczął w roku 1979 po śmierci rodziców Marii i Franciszka Kopeć. Najmłodszy uczestnik miał 2 tygodnie. Modlitwę przed posiłkiem odmówił ks. Tadeusz Dzieszko proboszcz parafii z Konstancji. Przedstawiciele ZPPA na czele z prezesem Andrzejem Gędłek, oraz Maria Krzeptowska, Jan Łaciak i Wojciech Dorula z radia ZPPA. Także redaktor Józef Bafia z radia „Na Góralską Nutę, major miasta: Chicago Ridge - Gene Singel z żoną Lindą (Szczygielski) i wiele prezesów poszczególnych kół ZPPA. Z programem artystycznym wystąpili: Elżbieta, Teresa i Karol Stękała gdzie zagrali na skrzypcach i zaśpiewali pieśni religijne. Z okazji 50 lat przyjazdu do USA serdeczne gratulacje, życzenia dla Kazimierza Kopeć wraz z siostrą Krystyną i bratem Janem a więc 100 lat dla rodziny Kazimierza Kopeć. Wszyscy, którzy byli obecni na darmowym obiedzie, serdecznie dziękują panu Kazimierzowi Kopciowi za gościnność i dobre serce.

Staropolskie Bóg Zapłać.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.