PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

122. Parada 3 Maja w Chicago

Niedziela, 9 czerwca 2013 r.   Autor: Dr Bronisław Orawiec

122. Parada 3 Maja w ChicagoW sobotę, 4 maja 2013 r. miała miejsce w Parku Granta w śródmieściu Chicago 122. Parada z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wielkim Marszałkiem tegorocznej Parady był po raz pierwszy w historii chicagowskich Parad lekarz, działacz polonijny i podhalański – dr n. med. Bronisław Orawiec. Parada 3 Maja w Chicago jest uważana za największą i najpiękniejszą uroczystością tego typu poza granicami Polski. Jest także jedną z największych imprez polonijnych, organizowanych przez Komitet Wykonawczy Parady, działający przez wiele ostatnich lat przy Związku Klubów Polskich. Organizowany w Chicago pochód pokazuje kim jesteśmy i jakie wartości pielęgnujemy. Pokazuje siłę i liczebność Polonii. Przekazuje doniosłe fakty związanie z historią Polski i świata. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.