PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Chicago

Wiadomości

Miłe odwiedziny

Niedziela, 28 lipca 2013 r.
Autor: Zofia Bobak-Ustupska - prezes

Miłe odwiedzinyW kwietniu 2013 roku w Domu Podhalan miało miejsce spotkanie Zarządu 45 Koła Poronin im. Zofii Gracy przy Związku Podhalan w Chicago 4808 S. Archer Ave. z poronianką Hanką Rybką artystką, pochodzącą z rodu Chowańców Rybków kochających i kultywujących góralskie tradycje od pokoleń. Hania pojawiła się z mężem Maciejem. Nie czas i miejsce tu, by wymienić wszystkie Jej osiągnięcia artystyczne.


Warto podkreślić, iż mama Hani Teresa z domu Polak w swojej młodości tańczyła i śpiewała w słynnych poronińskich „Harnasiach” Jana Jędrola oraz w zespole białodunajeckim pp. Sichelskich im. Andrzeja Skupnia Florka. Była instruktorką moich pierwszych poprawnych kroków tanecznych i przysposabiania do góralskiego śpiewu, dzięki czemu miałam możliwość wyjazdu z zespołem. Był to mądry i pożyteczny sposób na integrację w grupie, co było niezwykle ważne wchodzącemu w życie młodemu pokoleniu. Mama Hani Teresa łączyła walory kobiecego piękna z życiową mądrością, była ozdobą  zespołu Jana Jędrola. Takiej osoby o nieprzeciętnej urodzie nie  sposób zapomnieć.

Hania nagrała wiele płyt solowych i zespołowych. Muzyka stała się Jej treścią życia. Góralska nuta wspaniale współgra z kobiecą urodą Hani Rybki. Hania jest chlubą Poronina. Miejscowość swoją  promuje od lat w kraju i poza jego granicami.

Posiady z Hanią i jej mężem zorganizowałam własnym sumptem w obecności członków zarządu, którym serdecznie dziękuję za osobisty udział w tymże wielce miłym i przyjaznym spotkaniu. Radosnym akcentem była wymiana  drobnych upominków. Pragnę podziękować osobiście, także w imieniu zarządu naszego Koła, Państwu Stasińskim za zaszczycenie nas Poronian swoją obecnością. A zatem do ponownego spotkania...

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.