PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Wiadomości

XXIX Wybór Królowej ZPPA

Środa, 16 października 2013 r.
Autor: Anna Zalińska

XXIX Wybór Królowej ZPPAW Domu Podhalan odbyły się kolejne Wybory Królowej ZPPA. Oficjalnego otwarcia dokonał prezes ZPPA Andrzej Gędłek i wiceprezes do spraw kultury Józef Cikowski. Prowadzący: Karolina Walkosz Strzelec – wiceprezeska ZPPA i Zdzisław Miernicki długoletni kierownik Zespołu „Siumni. Gościnnie z Arizony - Stanisława Żołnierczyk z mężem oraz z Florydy - Tadeusz Huzior. Andrzej Baraniak – NEWSRP i Polnews. Stanisława Żołnierczyk na płaśni Domu Podhalan recytowała wiersz swojego autorstwa.


Jury w składzie: przewodniczący jury - Wojciech Krzeptowski Sabała, Stanisław Gał i Joanna Galica i mąż zaufania – Stefan Dziąba

Muzyka w składzie: kapelmistrz ZPPA - Marek Bukowski, Wojciech Kwak, Michał Dzielski, Piotr Waliczek i Andrzej Szymczyk.

„Wybór Królowej ZPPA” oceniany był przez jury według następujących kryteriów: góralskie ubranie w tym uczesanie, zachowanie gwary, krótka opowieść o sobie, umiejętność śpiewu i tańca, ogólna prezentacja, sznurowanie kierpcy, wiązanie gorsetu, zarzucanie szola, pytania gwarowe, konkurencje zręcznościowe: przyszywanie guzików, cerowanie i krojenie wykrowków.

„Kandydatką na Królową ZPPA” została Angelica Tatar - 15 lat, tancerz Tomasz Kulak. Angelica w wieku 3 lat zaczęła uczęszczać do Zespołu Chochołowianie gdzie jest do dzisiaj. Urodziła się w Chicago. Rodzice: Władysława z domu Bednarz (była Królowa ZPPA w roku 1995/96) z Ratułowa i Andrzej z Podczerwonego. Angelica uczęszcza do szkoły Sandburg High School.

Królową Związku Podhalan na rok 2013/ 2014 jest Paulina Perhon, tancerz Piotr Łukaszczyk.
Paulina ma 18 lat, córka Jolanty i Antoniego Perhon, urodzona w Chicago, rodzeństwo: brat bliźniak Mikołaj i siostry starsze Dominika i Kinga. Mając trzy latka Paulina zaczęła stawiać pierwsze kroki w Szkółce Tańca i Pieśni przy ZG ZPPA, do której uczęszczała przez 14 lat. Obecnie należy do Zespołu „Siumni”.

Od najmłodszych lat Paulina wykazywała się talentem muzycznym. W wieku 7 lat zaczęła grać na skrzypcach u p. Krzysztofa Zubka, a obecnie od paru lat gra pod okiem p. Bogdana Tomalskiego, gdzie przy Studiu 5 tworzą zespół, który wielokrotnie swoją muzyką klasyczną upiększa uroczystości.

Paulina ukończyła szkołę Polską Podstawową i Średnią, zdała maturę na Trójcowie. Ukończyła Kennedy H.S w 2012 a obecnie jest na drugim roku studiów w Moranie Valley Community College na wydziale Kryminalogi. Jest członkinią Koła 34 Zakopane.

Jej hobby i pasja to przede wszystkim gra na skrzypcach, taniec góralski jak i towarzyski. Lubi sport a przede wszystkim siatkówkę, którą trenowała parę lat oraz biegi przełajowe. Paulina jak i cała rodzina jest bardzo dumna i cieszy się, że została Królową ZPPA, i że będzie mogła godnie reprezentować Związek Podhalan jak i Podhale na Ziemi Amerykańskiej. Raduje się również, że będzie mogła swoją osobą w większym stopniu pomóc potrzebującym.

Modelami do czesania warkoczy były bliźniaczki: Teresa i Elżbieta Stękała.

Sponsorzy:

Związek Podhalan Północnej Ameryki
Bioło Izba - Restaurant
Millennium Surgical - Centrum Implantologii i chirurgi szczękowo – twarzowej
Cliffside Resort- Aniela i Władysław Tylka
W & A. Jewelers - Wacław Ustupski
Ted’s Jewelers - Anna Pawlikowska
Ed’s Photo Video, można zakupić zdjęcia oraz DVD z imprez ZPPA
Christina” Bridal, B. A.Tuxedo - korona i inne nagrody
Midway Autohause
Kwiaciarnia „Red Rose Florist” Barbara i Stanisław Gunka - kwiaty    
Anonimowy sponsor - $ 500 - dla Królowej ZPPA 
Shop & Save Market
Napa Auto Parts
Forest View Bakery
Tybycik – Celina i Sławomir Kowalczyk - Kois
Bąk Fasion
Koło Nr 34 Zakopane, Tadeusz Huzior, Stanisława Czarniak, Anna i Józef Zon, Katarzyna Pająk, Józef Cikowski, Robert Sawina, Bronisława Maciusiak, Maria Madetko, Helena Rusnak i Anna Zalińska.

Serdeczne podziękowania dla byłej Królowej Anety Rzepka, za 1 rok pełnienia funkcji „Królowej ZPPA na 2012/13r” i za zorganizowanie „Balu Królowej”, a także dla rodziców.

Dziękujemy kandydatkom za odwagę i wystąpienie w konkursie wyborów, jurorom, sponsorom, muzyce góralskiej, Komitetowi Imprez na czele z Józefem Cikowskim, tym, którzy przygotowali imprezę i pracowali oraz publiczności za przybycie. Bóg Wam Zapłać Wszystkim.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.