PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Wiadomości

Msza Św. za Jana Pawła II

Sobota, 26 października 2013 r.
Autor: Anna Zalińska

Msza Św. za Jana Pawła II6 października, przy Papieskim Ołtarzu odprawił i homilię wygłosi Ksiądz Michał Skiba z Towarzystwa Chrystusowego, w asyście proboszcza Ks. Wojciech Baryski, TChr, – Proboszcz Parafii Świętych Pięciu Braci Polskich Męczenników. W tym roku, podczas tej rocznicowej Mszy św. Papieskiej modliliśmy się nie tylko, za, ale i do Błogosławionego Polskiego Papieża i prosiliśmy Pana Boga, aby Błogosławiony Papież został jak najszybciej włączony do grona świętych Kościoła Powszechnego.


Jak co roku, od pamiętnego roku 1979, również i w tą pierwszą niedzielę października, to jest siódmego dnia miesiąca, przy Papieskim Ołtarzu, który znajduje się obok kościoła Świętych Pięciu Braci Pierwszych Męczenników Polski w Chicago, była odprawiona już po raz 34 Msza św. uwieczniającą głęboko przeżytą Mszę św., odprawioną, przy tym właśnie ołtarzu, dla Polonii w Chicago, przez Błogosławionego Polskiego Papieża Jana Pawła II w dniu 5 października, 1979 roku.

Tegoroczną Mszę Papieską zakończyliśmy błogosławieństwem relikwiami Błogosławionego Polskiego Papieża, „cząstką Jego Krwi”, którą otrzymaliśmy od Jego Eminencji, Kardynała Dziwisza z Krakowa. Uczyńmy każdorazową pierwszą niedzielę października dniem szczególnej wdzięczności Papieżowi Janowi Pawłowi II, że miał odwagę i chciał poświęcić kilka godzin, aby właśnie tu, u Świętych Pięciu Braci Polskich Męczenników, dla całej Polonii w Chicago celebrować Mszę św. i wygłosić homilię.

W Mszy św. uczestniczył prezes ZPPA Andrzej Gędłek i Paulina Perhon - Królowa ZPPA oraz wystąpiły z muzyką góralską dzieci z zespołu „Gronik” pod kierownictwem Władysława Pawlikowskiego kapelmistrza ZPPA i Moniki Pawlikowskiej. Na zakończenie Mszy św. proboszcz ks. Baryski podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na poczęstunek do Sali przykościelnej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.