PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Chicago

Wiadomości

Msza św. w Kościele św. Wojciecha

Wtorek, 7 czerwca 2016 r.
Autor: Anna Zalińska

Msza św. w Kościele św. Wojciecha5 czerwca 2016 ks. Michała Lewoń odprawił Mszę Świętą w Kościele św. Wojciecha pod adresem 1650 W. 17 th Str. w Chicago. Wśród wiernych byli m.in. Konsul RP w Chicago IL Robert Rusiecki, Franciszek Spula – prezes KPA, prezes ZNP i bardzo dużo Polonii amerykańskiej. Nie zabrakło Polonijnej Orkiestry Ludowej. Przypomnijmy, że temu polskiemu kościołowi zagraża zamknięcie. Stąd tak wielu wiernych, którzy chcą ratować świątynię zbudowaną na początku XX wieku ze składek polskich emigrantów. Miejscowa archidiecezja zamierza przeprowadzić restrukturyzację sieci parafialnej.


Jak wyjaśnia archidiecezja Chicago - polega ona na łączeniu parafii, co stało się konieczne w związku z przemieszczaniem się ludności. Wielu wiernych, przeniosło się na przedmieścia. Msza Św. w języku polskim, w kościele św. Wojciecha odprawiana jest raz w miesiącu, pozostałe po angielsku i hiszpańsku. Polacy nie godząc się z decyzją arcybiskupa Chicago postanowili nie dopuścić do zamknięcia kościoła. Zbierają podpisy i organizują protesty, założyli specjalny komitet, napisali również petycję do abp. Blase’a Cupicha, którą jak dotychczas podpisało w Internecie ponad 1260 osób.

Podczas Mszy Św. 15 mężczyzn przyjęło przysięgę Żywego Różańca Świętego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.